Facebook Google+ Twitter

Maciej Staręga - nasza sprinterska nadzieja [SYLWETKA]

Mówisz biegi narciarskie, myślisz - Justyna Kowalczyk. Jednak również w męskim wydaniu mamy dobrego zawodnika - to Maciej Staręga. Niewielu go kojarzy, a naprawdę warto wiedzieć kim jest. Kto wie, może będzie niegdyś "wielkim" zawodnikiem!

O Macieju Starędze świat usłyszał przy okazji PŚ w Davos w 2014 roku, kiedy w sprincie stylem dowolnym zajął 9. miejsce. Właśnie w tej konkurencji nasz zawodnik radzi sobie wyśmienicie i zapowiada, że postara się być jeszcze lepszym. Choć i na dłuższych dystansach radzi sobie coraz lepiej.
Maciej Staręga pochodzi z Siedlec, w których w 1990 roku przyszedł na świat. Pierwszy raz na arenie międzynarodowej wystąpił w 2005 roku podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Ten młody biegacz narciarski pochodzi z nizin i udowodnił, że nie trzeba mieszkać w górach, by zajmować czołowe miejsca. W listopadzie 2010 roku Polak wywalczył swoje pierwsze pucharowe punkty, zajmując 29. miejsce w sprincie stylem dowolnym, w czeskim Libercu.
Maciek został liderem naszej kadry, ale na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi nie zachwycił. W swojej koronnej konkurencji był 67., w biegu na 15 km - 66. Jednak jeśli Staręga będzie pracował tak ciężko, jak dotąd możemy doczekać się sukcesu, na miarę Justyny Kowalczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.