Facebook Google+ Twitter

Maciej Stuhr zagra w Rosji, a Olbrychski i Lupa rezygnują ze spektakli

Aktor pojawi się w serialu kryminalnym "Bezsenność", który wkrótce ukaże się w rosyjskiej telewizji. "Gram klasycznego twardziela, Bruce'a Lee skrzyżowanego z Arnoldem Schwarzeneggerem i Władimirem Putinem" - mówi Stuhr.

Maciej Stuhr / Fot. wikipedia.pl/Andrzej Piasecki, Foksal Web Studio"Akcja serialu rozgrywa się w Moskwie, w podziemnym kręgu osób zaangażowanych w tajną grę, której stawką jest ludzkie życie. Gram jednego z sędziów tej gry. Sam jestem bardzo ciekawy efektu, ponieważ nie widziałem jeszcze serialu. Pierwsze odcinki są już dostępne w internecie, a niebawem „Bezsenność” zadebiutuje w rosyjskiej telewizji" – opowiada Maciej Stuhr agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktor nie wiązał zbyt wielkich nadziei z otrzymaniem roli, przez co na casting przybył zrelaksowany. "Nawet się specjalnie do tego castingu nie przyłożyłem, ale właśnie może ten luz i pewna dezynwoltura spodobały się reżyserowi i zostałem obsadzony" - komentuje. Dodaje również, że rola w serialu "Bezsenność" różni się od tych, które poznali polscy widzowie.

Po aneksji Krymu ludzie kina i teatru zaczęli rezygnować z udziału w rosyjskich spektaklach. Daniel Olbrychski zrezygnował z udziału w sztuce "Porwanie Europy", która miała pojawić się na deskach Polskiego Teatru w Moskwie. Powodem była właśnie sytuacja polityczna na Ukrainie.

Jak podaje TVN24.pl, aktor miał zagrać główną rolę w spektaklu. Premiera jest zaplanowana na maj, a Olbrychski jeszcze w lutym był obecny na próbach.

Aktor swoją decyzję oznajmił reżyserowi sztuki Eugeniuszowi Ławreńczukowi w liście: "Piękny język Puszkina, Tołstoja, Czechowa i moich przyjaciół Okudżawy i Wysockiego, (...) zaczyna się w chwili obecnej kojarzyć z agresywną wojenną retoryką Pana Putina. W tej sytuacji Ty i moi rosyjscy partnerzy musicie zrozumieć, że mój udział w naszym spektaklu i obecny przyjazd do Moskwy jest niemożliwy".

Podobną postawę przyjął jeden z najważniejszych polskich twórców teatralnych, Krystian Lupa. Jak podaje Wyborcza.pl, reżyser zawiesił współpracę z trzema rosyjskimi teatrami, tłumacząc, że ta decyzja ma wymiar "ludzki", a nie polityczny.

"Nie uważam, aby to był stosowny temat do robienia manifestacji politycznej. Zgodnie ze swoim sumieniem nie będę podejmował pracy, dopóki mam w sobie protest przeciwko temu, co się w tym kraju dzieje" - komentuje Krystian Lupa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Olbrychski i Lupa rezygnują ze spektakli, bo wiedzą, że brzóz pod dostatkiem na trasie lotu WAW-MOSKWA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maciek!! nie lataj tam, bo trafisz jak reszta..w brzozę !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, Maciej Stuhr nie ma żadnego wpływu na termin emisji nagranego wcześniej serialu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.