Facebook Google+ Twitter

Maciej Z. odpowie za spowodowanie wypadku w lutym 2008 roku

Dziennikarz motoryzacyjny Maciej Z., usłyszał zarzuty prokuratorskie za spowodowanie wypadku, w którym śmierć poniósł dziennikarz "Super Expressu" Jarosław Zabiega.

Wypadek wydarzył się w lutym 2008 r. na ul. Puławskiej w Warszawie. Maciej Z. jechał z prędkością 150 km/h. Ferrari prowadzone przez niego uderzyło w filar estakady. Zginął dziennikarz, Jarosław Zabiega. Maciej Z. w stanie ciężkim trafił do szpitala, gdzie przebył kilka operacji.

Śledztwo zostało zawieszone z powodu stanu zdrowia kierowcy. Prokuratura postanowiła je wznowić po otrzymaniu opinii biegłych sądowych w lipcu 2010 r.

"Z. został przesłuchany w obecności obrońcy przedstawiono mu zarzut naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu przez niedostosowanie się do znaku drogowego. Wyjaśnił, że nie pamięta okoliczności wypadku i odmówił dalszych wyjaśnień" - powiedziała rzeczniczka warszawskiej prokuratury, Monika Lewandowska. Według niej śledztwo w sprawie wypadku zbliża się do końca. Po zapoznaniu się oskarżonego z materiałem dowodowym i ewentualnych wnioskach obrony, prokurator podejmie decyzję czy skieruje akt oskarżenia do sądu, czy też umorzy postępowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Lesław Wojnar
  • Lesław Wojnar
  • 01.10.2010 10:17

Gdyby to zrobił zwykły obywatel dawno bez zbędnych ceregieli by siedział w mamrze , taka to u nas demokratyczna sprawiedliwość , masz szmal i znajomości jesteś nietykalny .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, po takim wypadku ma prawo nic nie pamiętać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie pamięta czy jechał? Czy nie pamięta czy kierował? Czy to amnezja czy tylko pomroczność?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.