Facebook Google+ Twitter

Maciej Z. winny. Trafi na 3 lata do więzienia za spowodowanie wypadku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-01-03 10:47

Dziennikarz motoryzacyjny Maciej Z. został skazany przez sąd rejonowy na 3 lata pozbawienia wolności oraz 8 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w sprawie wypadku, do jakiego doszło w 2008 roku na warszawskim Mokotowie. W wypadku zginął dziennikarz Jarosław Zabiega.

Ferrari Modena, zdjęcie ilustrujące / Fot. Kobac/CC 2.0Sąd uznał, że pojazdem marki Ferrari Modena kierował Maciej Z., nie Jarosław Zabiega. Argumentował, że Maciej Z. "jechał agresywnie", nie dostosował się do ograniczeń jazdy oraz znaków drogowych, takich jak "nierówna jezdnia". Kierowany przez oskarżonego pojazd poruszał się z prędkością 150 km/h. Według opinii biegłych, gdyby Maciej Z. jechał z mniejszą prędkością do wypadku w ogóle by nie doszło.

Sąd przyjął za wiarygodne zeznania oskarżonego, według których nie pamięta on okresu 2 lata przed wypadkiem, momentu samego wypadku oraz okresu około roku po wypadku. Między innymi na tej podstawie obrona wnioskowała o rozpatrywanie sprawy na podstawie zasady "in dubio pro reo", czyli domniemania niewinności. Zgodnie z nią nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego. Sąd nie zgodził się z taką argumentacją obrony i rozpatrywał w oparciu o zeznania świadków i opinie biegłych, które w toku śledztwa nie były upubliczniane mediom.

Na sali sądowej podczas odczytywania wyroku nie pojawił się oskarżony, obrońcy, ani nikt z rodziny oskarżonego. Pełnomocnik konkubiny Jarosława Zabiegi wyraził zadowolenie z wyroku. Wyrok jest nieprawomocny.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A jednak musi posiedziec sobie , nie wiwinol sie, P

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.