Facebook Google+ Twitter

Maciej Zegan zakończył bokserską karierę.

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-12-06 19:45

Popularny ,,Boom Boom'' w wieku 35 lat zdecydował się zakończyć sportową przygodę. Po sobotniej porażce z Eduardem Trojanowskim, wrocławski pięściarz zawiesił rękawice na kołku.

Maciej Zegan. Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Maciej_Zegan.jpg&filetimestamp=20071104092034"Ta decyzja jest bardzo trudna, jednak jestem przekonany, iż to najlepsze, co teraz mogę zrobić'' stwierdza Zegan na łamach swojego bloga.

Stawką sobotniego pojedynku była obrona pasa Mistrza Europy federacji WBO. Rywal Polaka wygrał walkę w 3 rundzie przez techniczny nokaut (TKO), odbierając tym samym pas Zeganowi.
Zegan, który w marcu 2010 r. zdobył pas mistrza Europy wagi lekkiej kategorii WBO, nie postanawia zrywać z boksem. Jak mówi, to jego pasja i chce się teraz spełniać w roli trenera.

Pięściarz na łamach swojego bloga podziękował Polskiemu Związkowi Bokserskiemu za możliwość toczenia walk na zawodowym ringu, kibicom za wsparcie i doping oraz złożył gratulacje Eduardowi Trojanowskiemu za sobotnie zwycięstwo.

Maciej Zegan stoczył na zawodowym ringu 50 walk bokserskich. 42 z nich zakończyły się zwycięstwami, w tym 21 przez nokaut. W czasie swojej kariery przegrał sześć pojedynków.

Oto kilka największych sukcesów ,,Boom Boom'a'':
-24 listopada 2001 tytuł tytuł międzynarodowego Mistrza Polski w wadze super piórkowej, pokonując przez techniczny nokaut Francuza Yannick'a Pageta,

-18 stycznia 2003- najgłośniejsza i najbardziej kontrowersyjna walka o tytuł Mistrza Świata WBO z Arturem Grigorianem
szokujący werdykt sędziów, który wywołał skandal na arenie międzynarodowej, w wyniku, czego Maciej nie został Mistrzem Świata. Pierwsza porażka Zegana, na zawodowym ringu,

Maciej Zegan / Fot. Materiał prasowy z www.zegan.pl-24 kwietnia 2004 pokonując w 3 rundzie, przez nokaut Amerykanina Jimmy'ego Zeikle'a, zdobył wakujący pas federacji WBF w wadze lekkiej,

-13 sierpnia 2005 Maciej Zegan po raz pierwszy boksuje w Stanach Zjednoczonych. Jego rywalem był Kolumbijczyk Jesus Salvador Perez, którego pokonał w 7 rundzie przez techniczny nokaut.

-7 listopada 2008 w walce o wakujący pas BBU Champion kategorii lekkiej, pokonał po 8 rundach, Polaka Dariusza Snarskiego.

-24 października 2009 gali w Łodzi, gdzie walką wieczoru był pojedynek Gołota
Adamek, Zegan zmierzył się z Krzysztofem Cieślakiem. Po 10 rundach sędziowie ogłosili zwycięstwo Cieślaka, dwa do remisu. Wynik wywołał wiele kontrowersji w polskim środowisku bokserskim.

-6 marca 2010 wygrana niejednogłośnie na punkty 12-rundowa walka z Francuzem Pierrem Francois'em Bonicelem. Stawką pojedynku był wakujący pas Mistrza Europy federacji WBO,

W wyborach samorządowych 2010 Maciej Zegan uzyskał mandat randego miasta Wrocławia otrzymując 1472 głosy( KWW Rafała Dutkiewicza).

Oficjalny blog Macieja Zegana: http://zegan.pl/zblog/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.