Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3409 miejsce

Maciek z Tarnowa zmarł dzisiaj w nocy

Rano zadzwonił do mnie Janusz z wrocławskiej kliniki. Zrozpaczony powiedział mi, że jego syn zmarł w nocy. Rak zwyciężył. Janusz chciał podziękować wszystkim, którzy zbierając pieniądze na kosztowne zabiegi, chcieli uratować życie jego syna

Maciek Bem z narzeczoną / Fot. z archiwum Janusza BemaJak pisałem już wcześniej, w czasie każdej imprezy, która odbywała się w Tarnowie w ostatnich miesiącach, mieszkańcy zbierali pieniądze na leczenie chorego na białaczkę tarnowskiego studenta, Maćka Bema. Gdy okazało się, że życie tarnowskiego studenta V roku prawa jest zagrożone, całe miasto zmobilizowało się, by nie dopuścić do tragedii. Koledzy Maćka, jego nauczyciele, władze miasta, zupełnie nieznajomi ludzie walczyli o jego życie.

Organizm tarnowskiego studenta był bardzo zniszczony po chemioterapii i wymagał zastosowania wyjątkowo drogich leków. W tarnowskiej kawiarni "Alchemik" młodzi ludzie zorganizowali spontanicznie licytację dzieł sztuki. Podczas niedawnego koncertu charytatywnego zebrano kilka tysięcy złotych. Prezydent Miasta, dr Ryszard Ścigała (ojciec dwóch córek i kolega samorządowy ojca Maćka, byłego radnego) przeznaczył na loterię fantową rower. Szczególnie zaangażowani w akcję ratowania życia Maćka są uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego, którego był uczniem.

Wszyscy mieli nadzieję, że zdążą zebrać konieczna sumę pieniędzy, by uratować życie kolegi. Niestety dzisiaj w nocy chłopak zmarł. Ojciec Maćka - Janusz Bem dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomagali zbierać pieniądze na leczenie jego syna, także redakcji Wiadomości24.pl, która zamieściła informacje na temat choroby Maćka oraz Czytelnikom tego serwisu, którzy przesyłali datki na jego konto. Janusz prosi o modlitwę za zmarłego syna.


Czytaj także:
Marek Ciesielczyk Także w Noc Świętojańską Tarnów walczy o życie studenta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.03.2009 21:26

_'_

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przerażające, że rak zabija tak młodych ludzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.