Facebook Google+ Twitter

Macierewicz będzie przedstawiał dowody. Lasek nie wybiera się na debatę

Antoni Macierewicz zapowiedział, że jego zespół przedstawi na konferencji w Sejmie tezy dotyczące katastrofy smoleńskiej i dowody na ich poparcie. Maciej Lasek zapowiedział, że nie weźmie udział w spotkaniu.

 / Fot. PAP/Jakub KamińskiDebata w Sejmie miała odbyć się w ubiegłym tygodniu, ale została odwołana. Macierewicz oświadczył, że stało się to z powodu "nowego, istotnego materiału", który dotyczy działań rządu Donalda Tuska. Na tę informację zareagował szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, który ujawnił, że kluczowym dowodem ma być sfałszowane w programie graficznym zdjęcie wraku tupolewa.

"Eksperci przedstawią swoje hipotezy, dorobek, a także materiał dowodowy, którym się posługiwali" - mówił cytowany przez serwis Gazeta.pl Macierewicz. Swoje referaty wygłosi m.in. prof. Wiesław Binienda, który uważa, że samolot musiał przeciąć drzewo bez względu na wysokość uderzenia i nie mogło dojść do złamania skrzydła.

Macierewicz zaprosił na konferencję zespół Macieja Laska, ten jednak odmówił uczestnictwa - podaje Polskie Radio. "Jedynym miejscem gdzie można prowadzić dysputę naukową może być zaproponowana przez prof. Kleibera konferencja naukowa. I na takiej konferencji członkowie naszego zespołu na pewno by się pojawi" - stwierdził. Jego zdaniem zespół Macierewicza nie przedstawił materiałów źródłowych. Zapowiada też, że przedstawi "nowe i ciekawe informacje opisujące w sposób obrazowy jak doszło do tej katastrofy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.