Facebook Google+ Twitter

Macierewicz bez immunitetu za raport w sprawie WSI?

Warszawska Prokuratura Apelacyjna chce uchylenia immunitetu Antoniego Macierewicza. Powodem jest opublikowanie przez posła raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

Antoni Macierewicz, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Antoni_Macierewicz_2009-02-06.jpg&filetimestamp=20090210005420 / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RP, GNU 1.2WSI istniały od 1991 do 2006 roku. Zarzucano im m.in. brak weryfikacji po okresie PRL, tolerowanie szpiegostwa na rzecz Rosji, udział w aferze FOZZ, nielegalny handel bronią, dziką lustrację byłego wiceszefa ABW. Antoni Macierewicz, który został szefem komisji weryfikacyjnej WSI sam naraził się na zarzuty.

Posłowi PiS grozi do 8 lat więzienia, zarzuca się mu ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy. Zastępca Prokuratora Apelacyjnego w Warszawie Waldemar Tyl oświadczył, że do Prokury Generalnej, został wystany wniosek w tej sprawie. Prokurator zdecyduje, czy przesłać wniosek o uchylenie immunitetu do Sejmu.- informuje RMF FM

Czytaj także: Antoni Macierewicz zajmie się likwidacją WSI

Śledztwo w sprawie "podejrzenia popełnienia przestępstwa przez członków komisji weryfikacyjnej, polegającego na niedopełnieniu ciążących na nich obowiązków rzetelnej weryfikacji prawdziwości danych, zebranych w toku postępowania likwidacyjnego WSI i dopuszczenia do zamieszczenia w raporcie nieprawdziwych danych pochodzących z niewiarygodnych źródeł, dotyczących osób fizycznych i podmiotów gospodarczych, co stanowiło działanie na szkodę interesu prywatnego tych osób i podmiotów" jest prowadzone od jesieni 2007 r.

Sam Macierewicz uważa, że kierowane do niego zarzuty to represje polityczne i „zemsta za prowadzenie śledztwa smoleńskiego”- donosi tvn24

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

jędrzej
 • jędrzej
 • 21.12.2011 16:48

ilu jeszcze ćwoków w skarłowaciałym i bogu dzięki PIS jest ale macierewicz w pierwszym szeregu ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 21.12.2011 16:42

takich jak macierewicz guru od brzozy pierwszego szkodnika wysłać na gułag na alaska zeby mu mróz wybił harce

Komentarz został ukrytyrozwiń

@jarek K. Dzisiaj 14:36

Pana fascynacja WSI wynika z przynależności do tej agentury rosyjskiej w Polsce. Innego wytłumaczenia nie widzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jarek K.
 • jarek K.
 • 20.12.2011 14:36

Panie Konopka -Pańskie teorie spiskowe nie odbiegają ani na jote, od teorii wygłaszanych przez
Macierewicza- jest Pan jego wielkim obrońca -proponuję towarzyszyć mu również ,myślę że po sprawiedliwym wyroku.
Wypaczony patriotyzm jest gorszy od faszyzmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 19.12.2011 20:33

Cieszę się że WSI szlag nagły trafił . Dzięki panie Antoni.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
serek
 • serek
 • 19.12.2011 20:30

W otoczeniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest wielu rozrabiaków .Antoni Macierewicz jest tym KRETEM , który ciągle ryje pod Jarosławem Kaczyńskim!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 19.12.2011 19:58

@ mag -el - dupku ,to były służby które służyły najpierw ZSRR, a póżniej Rosji. Dobrze że to g .... rozwiązano.
Teraz mamy służby które służa Platformie ,ale przyjdzie czas że będą służyć tylko Polsce!

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 19.12.2011 19:33

cala ta WSI to agentura rosyjska.Juz dawno powinno sie z nimi zrobic porzadek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mag-el
 • mag-el
 • 19.12.2011 19:26

@JW@ cytuje "WSI to był szkodliwy, dla POLSKI twór ,to było państwo w państwie przez nikogo nie kontrolowane" specjalnie dla ciebie wytlumacze sluzby specjalne to taki twor o ktorym im ciszej tym lepiej szmaciarewicz antoni poprzez opublikowanie raportu narazil na smierc wielu polskich agentow za granica i podwazyl zaufanie do panstwa polskiego a tylko dlatego aby poprawic notowania sondazowe pis i nie mialo to nic wspolnego z patriotyzmem

Komentarz został ukrytyrozwiń
cma
 • cma
 • 19.12.2011 19:01

I znowu Kaczyńskiemu sie upiekło.Jak zwykle.Nie nalezy zapominać czyją linię polityki wykonywał Macierewicz,chociaż w jego przypadku wystarczyło dać mu wolną rękę i nie kontrolować jego harców,a na efekty nie trzeba było długo czekać.Do dzisiajszego dnia skarb państwa wypłaca odszkodowania na rzecz osób poszkodowanych przez Macierewicza i jego tzw."raport".Wspomniana kwota już dawno przekroczyła dwieście tysięcy zł.jeszcze kamyczek do ogródka elektoratu PiS-ze swojej strony możecie śmiało wyrazić "wdzięczność" Macierewiczowi za to,że kompromitował prezydenta za jego życia i nie przestał go kompromitować po jego tragicznej śmierci.Macierewicz i otoczenie Gazety Polskiej kwestię dyskusji na temat godnego upamietnienia zmarłego ,było nie było-Prezydenta RP zakończyli z chwilą ogłoszenia teorii "zabicia Kaczyńskiego" przez Tuska i Komorowskiego.Po tak skandalicznych wypowiedziach obie strony sporu zostały rozstawione na przeciwległych stronach barykady,a jakakolwiek możliwość dialogu została bezmyślnie(a może i nie?)zaprzepaszczona.Można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć,że gdyby nie Macierewicz i jego "kompani" od awantur,społeczeństwo w dużej mierze byłoby skłonne oddać szacunek zmarłemu prezydentowi w sposób godny i bez wzajemnego obrzucania się błotem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.