Facebook Google+ Twitter

Macierewicz: Grozi nam drugi proces moskiewski. Moskwa obwini Polskę

Poseł Macierewicz, który uczynił wiele na rzecz upowszechnienia w kraju swojej tyleż ponurej, co i wstrząsającej tezy "badawczej" o "trzech osobach, które przeżyły katastrofę smoleńską", wyjechał z raportem z badań zespołu, do Strasburga.

 / Fot. Wikipedia, Autor:Serge Serebro, VitebskSprawa nie cierpi zwłoki. Jest na tyle istotna i groźna w skutkach, że trzeba wszcząć alarm na całą Europę a nawet świat. Moskwa chce nas postawić pod sąd i to wkrótce. Za katastrofę smoleńską. Antoni Macierewicz, w tych sprawach udał się we wtorek, 16 kwietnia, w daleką podróż do Strasburga (północna Francja) w Alzacji, aby tam poruszyć kogo się da i naopowiadać deputowanym do Parlamentu Europejskiego, o horrorze "trzech uratowanych osób" i wynikach śledztwa jego niezależnej komisji. W kraju teorie o zamachu, wybuchach, tajemniczej mgle, helu, trotylu, morderstwie – przestały już budzić ciekawość i wstrząsać opinię publiczną.

Poseł Zbigniew Girzyński z PiS oczekuje od instytucji państwowych i Antoniego Macierewicza oraz jego zespołu, aby "w tak istotnych sprawach nie posługiwali się tylko faktami rzucanymi w przestrzeń medialną" - mówi poseł Girzyński. Chciałby, aby – jak to ujął - za tak wstrząsającymi argumentami stało coś więcej niż zapewnienie, że są wiarygodne relacje. "Chciałbym te relacje zobaczyć" – powiedział w TVN24.

"Polscy piloci zostaną osądzeni"

Przestali więc dawać wiarę w teorie Macierewicza, niektórzy jego partyjni koledzy, a politycy opozycji mówią, że to wszystko, co opowiada Macierewicz jest jedną wielką brednią. Rzecznik rządu Paweł Graś ocenił: "Macierewicz odpala bomby medialne". Leszek Miller: "takie poglądy się leczy". Były pełnomocnik prawny Jarosława Kaczyńskiego, mecenas Rafał Rogalski napisał na Twitterze: "W żaden sposób nie będę legitymował szkodniczej i cynicznej działalności Głównego Śledczego do spraw zamachu, 2 wybuchów i 3 żywych osób". Mimo to Jarosław Kaczyński wierzy, że - być może - jego brat przeżył katastrofę samolotu.

Tymczasem poseł Macierewicz, będąc w Strasburgu, spotkał się z Grupą Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE, aby zapoznać europosłów z raportem z wyników badań swojej komisji w sprawie katastrofy smoleńskiej. Przy okazji komentował sytuację w tej sprawie, związaną z prowadzonym dochodzeniem strony rosyjskiej, podkreślając, że "polscy piloci zostaną osądzeni post mortem, oczywiście, jako winni tragedii". [...]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pan Maciarewicz był w Brukseli kilkakrotnie . Nie przekonał eurodeputowanych ze swojej frakcji ani żadnej innej ? Rydzyk też nie pomógł .Śledztwo rosyjskie się nie kończy .Rodziny Ofiar właśnie jadą do Moskwy rozpoznać głosy swoich bliskich , które przebywały w kokpicie .
Tonący Maciarewicz Unii się chwyta.
Wszyscy mają dość jego bredni . Kompromituje Polskę , PiS i siebie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.