Facebook Google+ Twitter

Macierewicz jako terrorysta w "Newsweeku". Tygodnik inspirował się zdjęciem Tuska w "Gazecie Polskiej"?

"Newsweek" zamieścił na okładce twarz Antoniego Macierewicza w turbanie. No i zaczęło się. W internecie nie ma końca komentarzom - zadyma na cztery fajerki. Jedni w złości sinieją, drudzy w radości biorą się za brzuchy. PiS protestuje. Warto przypomnieć również okładkę jednego z numerów "Gazety Polskiej", na której mogliśmy zobaczyć "strach w oczach" Donalda Tuska.

 / Fot. Okładka NewsweekaOpinie znawców zagadnień terroryzmu światowego są jednoznaczne - w Polsce w związku z Euro 2012 już od dawna istnieją grupy terrorystyczne. Badają teren, prowadzą rozpoznanie, przygotowują działania. Nasi eksperci od bezpieczeństwa państwa, w odpowiedzi na takie opinie, reagują spokojnie - nie mamy powodów do niepokoju. Wszystko jest pod kontrolą. W Polsce nie ma zagrożenia terrorystycznego.

Jak to, nie ma? "Newsweek" zamieścił na okładce twarz terrorysty. Twarz Antoniego Macierewicza w turbanie. Oczywiście jest to żart. Może niezbyt śmieszny i zbyt odważny, ale jednak żart. Humor i satyra w wydaniu obrazkowym.

Tylko, że ta prawda pachnie, aż nadto powagą chwili i grozą sytuacji w kraju. Sytuacji wynikłej z ostatnich napięć politycznych i zarzutów stawianych rządzącym. Zarzutów niektórych polityków, w tym Antoniego Macierewicza, że Rosja wypowiedziała nam wojnę. Wypowiedziała ją dokonując zamachu na prezydenta w Smoleńsku. Wtedy też pojawiła się teoria, że to była "zdrada o świcie" i faktyczny zamach na prezydenta Kaczyńskiego, przez premiera i prezydenta.

 / Fot. Okładka Gazety PolskiejWracając do meritum, kontrowersyjny fotomontaż w "Newsweeku", który przedstawia Antoniego Macierewicza w turbanie, nie jest w istocie porównaniem do talibańskich terrorystów. Ale są i inne oceny. Eksperci PiS od wizerunku wpadli we wściekłość. Reakcja była natychmiastowa. PiS skierował protest do Rady Etyki Mediów, a w sieci natychmiast pojawiły się najróżniejsze zdjęciowe i słowne komentarze do publikacji amerykańskiego tygodnika. Tak więc PiS protestuje, internet kpi, a co niektórzy przecierają ze zdumienia oczy.

Antoni Macierewicz w turbanie, na okładce "Newsweeka" pojawił się w niedzielę 16 kwietnia. I natychmiast brać internetowa zawrzała. Jedni z poklaskiem, inni ze wzburzeniem. "Polska The Times" przytacza kilka charakterystycznych zapisów. Zaznacza, że opinie w komentarzach są podzielone. Dla przykładu, w profilu tygodnika na Facebooku, Mariusz napisał: "trafione zdjęcie ;) (...) przydałaby się mocna reakcja ze strony rządu z kwestii absurdalnych teorii PiSowskich". "Poziom Der Stürmera osiągnięty. Czyżby Lis był reinkarnacją Juliusa Streichera?" - skomentował Sebastian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

1grajek
 • 1grajek
 • 26.04.2012 21:34

No i co wam przyszło do głowy, przecież teraz Macierewiczowi trzeba będzie wypłacać dodatek kombatancki do emerytury poselskiej za działanie w ruchu oporu. Teraz ma dowód na to, że był Polskim Talibem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gucio
 • gucio
 • 25.04.2012 07:45

ten pan wygladem przypomina bolszewika terroryste

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk mi się bardziej podoba

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 24.04.2012 21:44

Mnie interesuje podtekst polityczny , zabawy proponowanej przez kolonialną gazetkę...A w tle dziennikarz-lizacz!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 24.04.2012 19:58

A czy czasem Maciarewicz nie jest w ręczniku po kąpieli ? Tylko nie pamiętam czy on ma włosy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż - jak ktoś ma w głowie terroryzm to widzi terrorystę. Ja tam widzę tylko Macierewicza w turbanie co w sumie jest śmiesznym pomysłem. :) W sumie jeszcze lepiej wyglądał by z kolczykiem, albo większym zarostem. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedno jest zastanawiające: dlaczego, gdy ktoś ma na głowie turban, to od razu musi być terrorystą? :P Przecież zdjęcie nie jest podpisane, może oś innego oznacza?

Komentarz został ukrytyrozwiń
tylko tak! SPOKO
 • tylko tak! SPOKO
 • 24.04.2012 18:09

KONIEC KOMUNIZMU W POLSCE NADCHODZI. Kupujemy prasę prawicową i WYRZUCAMY BOLSZEWIĘ Z POLSKIEGO ŻYCIA SPOŁECZNEGO! Scripta publica probant se ipsa - Dokumenty urzędowe świadczą same za siebie (same z siebie są dowodami)
===
-- kup "Nasz Dziennik" i zbieraj podpisy za TV TRWAM ! "Do triumfu zła potrzeba tylko aby dobrzy ludzie nic nie robili" - Edmund Burke. DAJ EGZEMPLARZ SĄSIADOWI!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za to ładne zdjęcie w Newsweeku można jeszcze nagrodę dostać...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ala
 • Ala
 • 24.04.2012 15:59

No nie rozśmieszajcie mnie! Lis dziennikarzem! he he...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.