Facebook Google+ Twitter

Macierewicz: Klich nie powiedział komisji niczego nowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-27 07:40

Sejmowa Komisja Obrony Narodowej za zamkniętymi drzwiami do późnej nocy słuchała wyjaśnień szefa MON Bogdana Klicha dotyczących polskiej misji w Afganistanie. Na posiedzenie miał przybyć generał Waldemar Skrzypczak, jednak były dowódca Wojsk Lądowych nie pojawił się w Sejmie. Oficjalnie powodem jego nieobecności było zwolnienie lekarskie.

Bogdan Klich po posiedzeniu komisji przekonywał dziennikarzy, że udzielił posłom wyczerpujących odpowiedzi dotyczących misji w Afganistanie. Zdaniem ministra posłowie wykazali się dużą troską o przyszłość sił zbrojnych, o czym świadczyć ma przyjęcie przez komisję stanowiska, które przypomina o tym, czym jest cywilna kontrola nad armią.

Zapewnienia ministra Klicha o bezpieczeństwie naszych żołnierzy w Afganistanie nie przekonały posłów PiS. Antoni Macierewicz mówi, że oprócz tego co Bogdan Klich mówił już w mediach, nie dowiedział się niczego nowego. Zdaniem posła minister nie rozstrzygnął niejasności, a przede wszystkim nie odpowiedział na pytania, które postawił generał Skrzypczak.

W Sejmie trwają prace nad rządowym projektem zmian w tak zwanej ustawie offsetowej. Zakłada on, że z wymogu offsetu mają być zwolnione dostawy uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Zmiany mają pozwolić na szybsze zakupy bezzałogowych środków rozpoznania czy opancerzonych samochodów patrolowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.