Facebook Google+ Twitter

Macierewicz: Konieczne są kolejne ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej

Dyskusjom i sporom na temat katastrofy smoleńskiej nie ma końca. I długo jeszcze nie będzie. Teraz dyskusja dotyczy wybuchów w samolocie. Poseł Antoni Macierewicz twierdzi, że miały one miejsce. Mogą to udowodnić badania bębenków w uszach ofiar.

 / Fot. www.prezydent.plCzołowy ekspert od katastrof lotniczych, poseł PiS Antoni Macierewicz od dawna twierdzi, że przyczyną katastrofy smoleńskiej był zamach. Uwierzył w to prezes Jarosław Kaczyński. Dowodem zamachu miała być eksplozja, a nawet dwie eksplozje, do których doszło na pokładzie Tu-154M, tuż przed lądowaniem. Badania składu chemicznego szczątków samolotu tego nie potwierdziły.

Trzeba to zbadać inaczej - proponuje poseł Macierewicz. Według niego najprostszym sposobem dowiedzenia się, czy na pokładzie samolotu doszło do eksplozji, jest "sprawdzenie informacji na temat badania bębenków w uszach ofiar katastrofy" - pisze "Gazeta Polska Codziennie". Podczas wybuchu, bębenki powinny zostać poważnie uszkodzone. Macierewicz dodaje, że w znanych mu dokumentach nie ma o tym ani słowa.

Z ustaleń ekspertów zespołu Antoniego Macierewicza, który bada przyczyny katastrofy smoleńskiej, wynika, że samolotem prezydenckim "wstrząsnęły dwa potężne wybuchy". Kilka dni temu, podczas posiedzenia eksperckiego zespołu, jeden z naukowców, dr Grzegorz Szuladziński, przedstawiał wyniki swoich badań "poświadczające powyższy scenariusz".

W ocenie dr Szuladzińskiego, nadal można te wyniki zweryfikować, badając dokładnie wrak, mimo wielu zniszczeń powstałych na skutek trzymania go od blisko dwóch lat pod gołym niebem i rozcinania na części przez rosyjskich funkcjonariuszy. Wraku samolotu ciągle jednak w Polsce nie mamy i nic nie wskazuje na to, żeby ta sytuacja uległa zmianie w najbliższym czasie.

Ale i bez wraku samolotu jest dość prosty sposób na to, aby wykluczyć lub potwierdzić hipotezę wybuchów - twierdzi dr Szuladziński. Wystarczy dokonać czynności polegającej na przejrzeniu protokołów sekcyjnych i sprawdzenia stanu błony bębenkowej ofiar katastrofy. Jeżeli na pokładzie samolotu doszło do eksplozji, błony powinny być poważnie uszkodzone i to w charakterystyczny sposób. W jaki? Dokładnie wyjaśnia to kolejny ekspert komisji PiS, prof. dr hab. Karol Śliwka, kierownik Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

PRAWDA
 • PRAWDA
 • 09.04.2012 16:09

PROSZĘ ZACZNIJCIE MYŚLEĆ POLACY NISZCZONE JEST CHRZEŚCIJAŃSTWO ZACIERANA PRAWDA
O PATRIOTACH! CZY TO 4 ROZBIÓR POLSKI? OBYM SIĘ MYLIŁA WŁĄCZCIE TV TRWAM I RADIO MARYJA GODZ.21.40-CODZIENNIE. JAN DWORAK NIE CHCE PRZYZNAĆ MIEJSCA NA MULTIPLEKSIE.CZY MA COŚ DO UKRYCIA.MASONERIA SIĘ ROZWIJA.POLACY OBUDŹCIE SIĘ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Postronny
 • Postronny
 • 09.04.2012 09:48

NEKROFILIA CZY CO ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr Wierzbicki Dzisiaj 13:09

Do "No nie". Jeżeli jest podejrzenie którejkolwiek ze stron, opcji politycznych w tak ważnej sprawie, udział w dochodzeniu do prawdy powinni brać eksperci wyznaczeni przez stronę wnoszącą.

Panie Piotrze , teoretycznie ma pan racje tylko ze ... jak do tej pory strona majaca podejrzenia , objekcje i watpliwosci, przedstawia ekspertow ktorych poza PiS nikt ekspertami nie nazywa ... czy tego pana co niby gdzies fizyki uczyl - specjalisty od helu nienazywano przez krotki czas expertem ? Problem wydaje mi sie polega na tym iz opcji politycznej majacej "podejrzenia" wlasnie szczegolnie na tym zalezy zeby sprawa nie zostala do konca i jednoznacznie wyjasniona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do "No nie". Jeżeli jest podejrzenie którejkolwiek ze stron, opcji politycznych w tak ważnej sprawie, udział w dochodzeniu do prawdy powinni brać eksperci wyznaczeni przez stronę wnoszącą. Strona będąca u steru władzy ma decydować tutaj kto jest ekspertem, czy nie?! Tak jak to przebiega dotychczas, tym bardziej świadczy, że strona rządowa jest wysoce podejrzana! Polacy nie powinni tego puścić płazem! Kał trzeba zmywać a nie tarzać się w nim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tp
 • tp
 • 08.04.2012 10:30

CIEKAWE CZY MACIEREWICZ DOZYJE OSTATNICH EKSHUMACJI SKORO MAJA WG NIEGO BYC TYLKO DWIE ROCZNIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
uuu
 • uuu
 • 08.04.2012 09:21

jędruś Dzisiaj 09:12

czołem dupku, późno wstajesz

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędruś
 • jędruś
 • 08.04.2012 09:12

ten pierwszy wstrząs był dla macierewicza tragiczny... nie chce mysleć co bedzie po drugim!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 08.04.2012 04:55

Brawo Panie Macierewicz.
Co jakiś czas wrzutka pozwala wyłapać tych "stanowczo protestujących"

Przypomnijmy
bp Petz oskarżany o pedalstwo - STANOWCZO PROTESTOWAŁ,
abp Wielgus oskarżany o donosicielstwo - STANOWCZO PROTESTOWAŁ,
Ojciec Hejmo - STANOWCZO PROTESTOWAŁ,
L.Wałęsa nazywany BOLEK-kapusta - STANOWCZO PROTESTUJE.
L.Moczulski - tak samo
i wielu innych.

teraz to się nazywa NOWOCZESNE PRZYZNANIE SIĘ DO WINY poprzez zaprzeczenie

Panie Macierewicz,
nie ustawaj Pan w działaniu
prosimy o dalsze wrzutki. I troszeczkę ostrzej.
kanalii będzie więcej, a potwierdzenie zamachu pełniejsze

Komentarz został ukrytyrozwiń
---
 • ---
 • 08.04.2012 04:29

do ad Rem Wczoraj 19:53 piszesz "Jak będzie artykuł o p Niesiołowskim to się odniosę do tekstu."
a więc tchórzliwie unikasz. BO NIESIOŁ U WŁADZY, A NUŻ SIĘ WKURZY A TWOJE TCHÓRZOSTWO przerasta i ciebie i twoją rodzinę.

komentowany artykuł też nie jest o Panu Macierewiczu lecz o konieczności dochodzenia do prawdy poprzez ekshumację a ty (Wczoraj 16:08) "Pan Madziarewicz to obłąkany nekrofil."
ty z tych, którzy, są tacy bojowi, że jak przypierdolą to facetowi z tornistra kredki i plastelina wypada.

dla mnie - ZWYKŁA KANALIA
a Niesioł takich jak ty nazywa ĆWOKAMI

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sprawiedliwy
 • Sprawiedliwy
 • 07.04.2012 22:36

do red- ależ oczywiście - możesz ekshumować wszystkich nawet na swoje podwórko przewieź , badaj oglądaj , sprawdzaj , ale nie za moje , moich rodziców , moich dzieci podatki , dosyć już niepotrzebnych kosztów, z samych demonstracji każdego 10 go .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.