Facebook Google+ Twitter

Macierewicz krytykuje akcję ABW

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-15 20:15

Likwidator WSI i były szef komisji weryfikacyjnej Antoni Macierewicz uważa, że nie było podstaw do przeprowadzenia przez ABW akcji przeszukiwań i zatrzymań. "Nosi to znamię prowokacji politycznej" - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Macierewicza, w zabezpieczonych materiałach nie ma dokumentów oznaczonych klauzulą tajności. Według niego cała ta sprawa będzie największą kompromitacją zarówno rządu jak i służb specjalnych, które realizują jego politykę. Macierewicz dodał, że klub parlamentarny PiS podejmie działania w związku z sytuacją, która w jego opinii jest niezwykła. "Taki brutalny i bezprzykładny atak na media musi się spotkać z reakcją" - twierdzi poseł.

Sąd nie zgodził się na tymczasowy areszt dla Wojciecha Sumlińskiego i Aleksandra L. Mężczyznom postawiono zarzuty powoływania się na wpływy i żadania korzyści majątkowej w zamian za pozytywne rozstrzygnięcia Komisji Weryfikacyjnej WSI. Wobec podejrzanych zastosowano jedynie dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.