Facebook Google+ Twitter

Macierewicz: Nie mam żadnych dokumentów z weryfikacji WSI

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-17 19:17

Były szef komisji weryfikacyjnej WSI Antoni Macierewicz zaprzecza, że posiada jakiekolwiek dokumenty, na podstawie których dokonywano weryfikacji. Z takim oskarżeniem pod jego adresem wystąpił minister obrony narodowej Bogdan Klich. Według Klicha Macierewicz nie zwrócił 13 dokumentów.

Antoni Macierewicz zapewnia, że wszystkie materiały oddał. Zdaniem polityka PiS, Bogdan Klich informując o zaginięciu dokumentów podejmuje próbę ukrycia tych ważnych materiałów, a odpowiedzialność za bałagan chce przerzucić na kogoś innego. Według Macierewicza cała sprawa zmierza do ukrycia dowodów przestępstwa.

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego dostał od Bogdana Klicha polecenie złożenia do końca tego tygodnia doniesienia do prokuratury w sprawie popełnienia przestępstwa i niedopełnienia obowiązków służbowych. Dowodem na prawdziwość oskarżeń ma być podpis Macierewicza na liście pobrań dokumentów i jego brak w rubryce zwrotów.

Wiceszef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych Paweł Graś z PO zapowiedział, że jeżeli zaginione dokumenty komisji weryfikacyjnej WSI nie znajdą się, to sprawa znajdzie swój finał w prokuraturze. Nie wyklucza, że sprawą zaginionych dokumentów zajmie się speckomisja.

Zdaniem przewodniczącego klubu Lewicy Wojciecha Olejniczaka, Antoni Macierewicz ponosi całkowitą odpowiedzialność za zaginięcie dokumentów. Olejniczak poinformował, że już w styczniu pułkownik Grzegorz Reszka złożył doniesienie do prokuratury w sprawie fundamentalnych problemów w funkcjonowaniu służb pod przewodnictwem Macierewicza. Olejniczak zastanawia się, dlaczego przez kilka miesięcy sprawa nie została wyjaśniona.

Przewodniczący klubu Lewicy uważa za niepojęte, by osoba odpowiedzialna za kontrwywiad mogła dopuścić się takich nieprawidłowości. Wojciech Olejniczak dodał, że nieodpowiedzialność Antoniego Macierewicza sprowadza zagrożenie dla między innymi polskich żołnierzy stacjonujących za granicą i osoby wspomagające polski wywiad. Dokumenty mogły bowiem trafić w ręce osób nieuprawnionych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.