Facebook Google+ Twitter

Macierewicz nie odpowie za raport WSI. Mimo że zdradził nazwiska agentów

Śledczy umorzyli śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez Antoniego Macierewicza przy pracy nad raportem WSI. Polityk nie straci immunitetu.

 / Fot. By Archiwum Kancelarii Prezydenta RP"Mogę potwierdzić, że umorzyliśmy postępowanie w sprawie domniemanego niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przy tworzeniu raportu z weryfikacji b. Wojskowych Służb Informacyjnych przez Antoniego Macierewicza, wobec braku znamion czynu zabronionego" - powiedział Piotr Woźniak z Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Od sześciu lat przeciwko Antoniemu Macierewiczowi toczone były rozmaite śledztwa. Politykowi PiS zarzucano przekroczenie uprawnień przy pracach nad raportem. Stwierdził on w nim, że Wojskowe Służby Informacyjne tolerowały szpiegostwo na rzecz Rosji. Po prezentacji dokumentu wytoczono kilka śledztw, ale wszystkie umorzono.

Macierewiczowi zarzucono, że ujawnił dane, które pozwoliły zidentyfikować agentów tajnych służb oraz że poświadczył nieprawdę. "To obrona obecnego układu i dowód na siłę lobby komunistycznego. Zawsze miałem świadomość, jak to lobby jest wpływowe" - skwitował te zarzuty Antoni Macierewicz.

Decyzja sądu jest nieprawomocna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A ja myślę, że na pana Antoniego spuszczono zasłonę miłosierdzia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ujawnienie listy ruskich agentów było słuszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziwna sytuacja . Sprawę prowadzi kilka lat prokurator ,który stawia wniosek o uchylenie immunitetu Macierewiczowi aby móc go oskarżyć . Nie wytrzymuje presji , rezygnuje . Przychodzi kolejny śledczy i po kilku tygodniach sprawę umarza .
Takie rozbieżności ? Ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.