Facebook Google+ Twitter

Macierewicz o Białej Księdze: prawda o katastrofie smoleńskiej

Dzisiaj zostanie opublikowana część raportu komisji Macierewicza ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej, tzw. Białej Księgi. Polityk PiS stwierdził, że należy spodziewać się "prawdy".

Antoni Macierewicz / Fot. Oficjalny serwis internetowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej/www.prezydent.pl/GNU Free Documentation License w wersji 1.2Jak podaje TVN24.pl Antoni Macierewicz zastanawiał się również co może znaleźć się w raporcie komisji Jerzego Millera. - Zapowiadał, że raport będzie bardziej ranił Polaków, niż raport pani Anodiny. Tym nam groził, tak zapowiadał - stwierdził polityk PiS. Jego zdaniem takie stwierdzenie jest bezprecedensowe w dziejach Polski. - Jeszcze żaden minister nigdy nie groził nam, że będzie nas bardziej bolało - mówił Macierewicz.

Antoni Macierewicz wytknął Millerowi również to, że jeszcze pół roku temu, kiedy "nie było żadnych danych", szef MSWiA wyrokował, że większa część winy za katastrofę prezydenckiego samolotu leży po stronie polskiej.

Czytaj też: Kaczyński o Białej Księdze Macierewicza: to jeszcze nie koniec

Macierewicz nie rozumie również dlaczego Jerzy Miller "awansował" dowódcę Biura Ochrony Rządu Mariana Jerzego Janickiego na gen. dywizji. Według polityka PiS, szef MSWiA zasugerował w ten sposób, że BOR nie jest w żaden sposób odpowiedzialny za katastrofę. A przecież Jerzy Miller jest zwierzchnikiem BOR-u.

- To jest jakaś parodia, to jest skandal: oddawanie osobie współwinnej tej tragedii w ręce wyrokowania o tym, co się naprawdę zdarzyło - mówił Macierewicz.

Czytaj też:


Katastrofa smoleńska. Premier otrzymał raport Millera
Co zawiera raport komisji Jerzego Millera?
Nasz Dziennik: raport Millera należałoby pokazać najpierw rodzinom ofiar

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

ela
 • ela
 • 29.06.2011 18:25

Macierewicz poinformował,że wiadomości na temat katastrofy czerpał z publikacji prasowych oraz od "ludzi"którzy przychodzili na spotkania grupy parlamentarnej,której on przewodził.Inaczej mówiąc,podstawą badań "komisji'były prasowe spekulacje i kompletne bzdury publikowane mi. przez Sakiewicza i jemu podobnych.Również na "komisję"mógł przyjść każdy i podzielić się z tym towarzystwem swoimi urojeniami.
Macierewicz i Kaczyński robią sobie kpiny z instytucji sejmu RP,a jej obywateli uważają za idiotów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wodnik
 • Wodnik
 • 29.06.2011 17:22

@ fryzjer- a mnie ciekawi o czym Tusk rozmawiał z Putinem w Sopocie i 7 kwietnia. To chyba byłoby ciekawsze?
@sfh- zgadzam się z tobą ,że mamy w Polsce niecodzienną sytuację. W państwie demokratycznym , w dojrzałym demokratycznie społeczeństwie jest miejsce dla każdego poglądu. Tylko niedojrzałe społeczeństwo nie potrafi być tolerancyjne dla odmiennych poglądów. Społeczeństwo nasze nie potrafi dyskutować i posługiwać się argumentem. A że tak istotnie jest wystarczy poczytać komentarze. Brak argumentów , tylko wyzwiska i inwektywy, zaścianek demokracji. Trzeba umieć się z kimś nie zgadzać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaziuk
 • kaziuk
 • 29.06.2011 13:12

Jak dlugo Maciarewicz w polityce siedzi tak dlugo po sobie tylko smrod pozostawia.Wataszka w pisowskim wydaniu.Klamstwo i haki to wszystko naco stac tych oszolomow z pisu.Domagaja sie prawdy to ja dostana. A wiadomo tego juz nie dadza rady po swojemu przerobic.Jaka jest prawda Smolenska to wie kazdyPolak.Laduj bo cie zwolnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sfh
 • sfh
 • 29.06.2011 11:44

następny zwolennik spiskowej teorii dziejów.najpierw wymyśla tezę,a później dopasowuje fakty.Taki tok myślenia nie ma nic wspólnego z logiką,za to ma wiele wspólnego z chorobą.I ten człowiek miał kiedyś wgląd do dokumentów z klauzulą "ściśle tajne".Chory Macierewicz,chora opozycja,chora demokracja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kobe
 • kobe
 • 29.06.2011 10:11

Oj Antoni,Antoni,-dużyś jak brzoza,i beczysz,jak koza.
Kaczyści chociaż ci nie wierzą i tak będą głosić twoją prawdę,bo im się kolory pomieszały,-przed całą resztą tylko się ośmieszasz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zygmunt z Kapuścisk
 • Zygmunt z Kapuścisk
 • 29.06.2011 10:07

To ten syn Lenina (z urody) też umie pisać (bzdury) tak jak jego ojciec i to po polsku?

Komentarz został ukrytyrozwiń
blanka11111
 • blanka11111
 • 29.06.2011 10:06

Brak zdjęć satelitarnych jest dostatecznym już obciążeniem rządu Donalda Tuska.Także jak można oceniać, mówić o winie pilotów bez oryginalnych czarnych skrzynek??,Ukrycie tak ważnych dla rzetelnego śledztwa dowodów, jak zdjęcia satelitarne daje podstawę do oskarżenia rządu o uniemożliwienie pracy komisji Śledczej http://niezalezna.pl/12568-rzad-tuska-ukrywa-zdjecia-satelitarne

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jersto
 • Jersto
 • 29.06.2011 09:57

To takie przykre czytać Pana Maciarewicza, który spełnia rolę I harcownika z ramienia PiS. Ten wyjazd do Stanów Zjedn. z genialną p.Fotygą i choćby ta wypowiedź..... at! Wprost nie mogę sobie wyobrazić co by było, gdyby USA zgodziłoby się prowadzić w tej sprawie śledztwo. Nie pozbieralibyśmy się przez długie lata ze wstydu. A P.Maciarewic dalej opowiada dalej bajdy bo ma rownych sobie sluchaczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
??????
 • ??????
 • 29.06.2011 09:04

???????? prawda????????

Komentarz został ukrytyrozwiń
Fryzjer
 • Fryzjer
 • 29.06.2011 09:03

Stare przyzwyczajenia Macierewicza pozostały "daj mi człowieka a winę zawsze znajdę".Ciekawe czy białej księdze jest ujawniona rozmowa braci Kaczyńskich przed katastrofą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.