Facebook Google+ Twitter

Macierewicz o Białej Księdze: Załoga błagała o zapasowe lotnisko

PiS na specjalnie zwołanej konferencji upublicznił pierwszą część tzw. Białej Księgi, czyli raportu komisji Antoniego Macierewicza, która bada przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński podczas upubliczniania "Białej Księgi" / Fot. PAP/Jacek TurczykAntoni Macierewicz podkreśla, że "Biała Księga" nie jest końcowym, ostatecznym raportem lecz wykazem błędów rządu polskiego i odpowiedzią na rosyjski raport MAKu. Dzisiaj zostanie zaprezentowana część dotycząca naszych wschodnich sąsiadów.

Godz. 11.05
Jarosław Kaczyński stwierdził, że raport MAK jest uwłaczający dla Polaków i jest nieprawdą. Według prezesa PiS tuż po katastrofie smoleńskiej panowała "dezinformacja". On sam w miejscu gdzie rozbił się samolot usłyszał kilka wersji wydarzeń.


Czytaj też: Kaczyński o Białej Księdze


Godz. 11.10
Jarosław Kaczyński oddał głos Antoniemu Macierewiczowi, przewodniczącemu komisji. Macierewicz stwierdził, że w Białej Księdze są zawarte tylko fakty, a nie opinie.

Godz. 11.13
Antoni Macierewicz mówi, że największą winę za katastrofę ponosi strona rosyjska. Rosjanie zacierali ślady i przekazywali nieprawdziwe informacje.

Godz. 11.16
Biała Księga liczy 20 rozdziałów i ponad 100 dokumentów. Według PiS Rosja dążyła do osobnego spotkania Donalda Tuska z Władimirem Putinem. Ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce manipulował opinią publiczną.

Godz. 11.19
PiS demonstruje dokumenty, z których wynika, że prezydent Lech Kaczyński informował o chęci udziału w uroczystościach katyńskich. Ambasador Rosji wielokrotnie temu zaprzeczał.

Godz. 11.23
PiS przedstawia kolejne dokumenty, które mają potwierdzać, że Rosja dążyła do zorganizowania oddzielnych wizyt premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Godz. 11.26
Macierewicz: przyrządy, które już wcześniej ulegały awarii w prezydenckim samolocie mogły być przyczyną katastrofy.

Godz. 11.27
Rosjanie przekazali Polakom błędne karty podejścia do lotniska w Smoleńsku. Jest to absolutnie kluczowe jeśli chodzi o bezpieczeństwo lądowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

Gabi
 • Gabi
 • 13.09.2011 16:35

@ ela, mało mądra jesteś, poczytaj sobie Konstytucję dowiesz się kto za co odpowiada. Co należy do Prezydenta. a co do rządu. Kancelaria Prezydenta sporządza tylko listy gości na wyjazdy. Wszystkie służby zabezpieczające wyjazd podporzadkowane sa rządowi. Poczytaj sobie Petelickiego, on się na tym zna. W wywiadzie dla Wprost powiedział:
"Czy części odpowiedzialności za złą organizację lotu nie ponosi Kancelaria Prezydenta?

Absolutnie. Kancelaria Prezydenta układała tylko listę zaproszonych. Za ich transport odpowiedzialna była strona rządowa. Gdyby Lech Kaczyński zdecydował się na podróż do Smoleńska pociągiem to za bezpieczeństwo w czasie jazdy odpowiadałaby PKP, BOR i ABW– a nie Kancelaria Prezydenta. Gdyby pociągiem udali się generałowie poza PKP odpowiadałaby Żandarmeria Wojskowa i Służba Kontrwywiadu Wojskowego."
http://kruk.nowyekran.pl/post/10073,zdjety-ze-wprost-wywiad-gen-petelickiego-o-raporcie-ws-przyczyn-katastrofy-smolenskiej
@ Inni słudzy kłamstwa - starajcie się bardziej, bo Amerykanie mogą drugi raz przesłać zdjęcia i wtedy .... kicha, bekniecie wszyscy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 25.08.2011 08:54

od czasu zamachu w Smoleńsku jest jasnym, że rosjanie mogą wybić "na pniu" wszystkich polaków byle tylko jednorazowa grupa nie przekraczała 100(sł sto) obywateli i raport z tego "zdarzenia" będzie kierował winę w odpowiednie miejsce.
pozostali przy życiu polacy pod wpływem paraliżującego strachu (pospolite tchórze) nigdy nie wystąpią przeciwko zamachowcom. NAWET W MYŚLACH. aż przyjdzie kolej na nich.
ZAMACH SMOLEŃSKI podobnie jak zamach na WTC w Nowym Jorku odciśnął się piętnem na narodach na wiele wieków.
O ile ten w New York zjednoczył amerykańskie społeczeństwo, o tyle ten SMOLEŃSKI PODZIELIŁ POLAKÓW DO TEGO STOPNIA, ŻE STANOWIĄ TCHÓRZLIWĄ, BEZBRONNĄ GRUPĘ DURNIÓW.

NA CAŁE WIEKI

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 25.08.2011 08:26

zastanawiam się skąd tak wielu polskojęzycznych internautów popiera wersję rosyjską.
czyżby aż tylu było rosyjskich agentów w polsce, chwilowo wybudzonych z uśpienia, dla konkretnej roboty.
co wy na to agenci

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
 • stary
 • 03.07.2011 19:34

w latach 50-tych, 60-tych,70-tych ten kto ośmielił się mieć inne zdanie niż oficjalna wersja zbrodni Katyńskiej tzn. hitlerowska zbrodnia był niegodziwym oszołomem który ośmielał się podważać przyjażń Polsko-Radziecką obawiam się żę tak samo traktuje się białą księgę Macierewicza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy w PISuarze mogło powstać coś sensownego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sztuka manipulowania faktami sięgnęła zenitu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bob
 • bob
 • 30.06.2011 05:17

Rząd Tuska ukrywa zdjęcia satelitarne !!!

Jeden z najważniejszych dowodów w sprawie tragedii smoleńskiej zaginął w którejś z podległych premierowi instytucji. Wzajemnie oskarżają się one o ukrywanie materiałów otrzymanych z USA, w tym zdjęć satelitarnych. Winnego nie ustalono. SKW, ABW i MSWiA oświadczyły, że przekazały je na czas prokuraturze, a prokuratura twierdzi, że ich... nie dostała.

CZYTAJ CIEKAWĄ CAŁOŚĆ
--- http://niezalezna.pl/12568-rzad-tuska-ukrywa-zdjecia-satelitarne

Komentarz został ukrytyrozwiń
my Najprawdziwsi Polacy
 • my Najprawdziwsi Polacy
 • 30.06.2011 01:25

My "Najprawdziwsi Polacy" prowadzimy własne, niezależne śledztwo od samego początku. Nie kierując się żadnymi emocjami, opieramy się jedynie na wiedzy kryminalistycznej i logicznym myśleniu. Nie podlega żadnej wątpliwości fakt, że największe korzyści z katastrofy odniósł Jarosław Kaczyński i tym samym stał się pierwszym podejrzanym (jeżeli uda się dowieść, że był to zamach). Drugim, obciążającym go faktem jest, że nie leciał tym samolotem. Jego wymówką było to, że opiekował się chorą matką. My tej wymówki nie bierzemy za dobrą monetę, ponieważ każdy, choćby najbardziej kochający i opiekuńczy członek rodziny, w wypadku pogorszenia się stanu zdrowia chorego, wzywa lekarzy z pogotowia. Już normalny polityk, na czas uroczystości katyńskich, wynajął by profesjonalnych opiekunów, a co dopiero Jarosław Kaczyński, dla którego odgrywanie hura- bura Polaka jest stałym elementem gry, jak dla pokerzysty blefowanie. Nasza biała księga ukaże się w połowie lipca. Pozostało nam sprawdzić kto i na czyje zlecenie manipulował wysokomierzami przed wylotem i czy telefon Jarosława do prez. Lecha Kaczyńskiego nie był impulsem inicjującym wybuch. Nasz raport będzie jedyną, obiektywną prawdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tego nie da się czytać. stanąłem na 11.27 Rosjanie przekazali Polakom błędne karty podejścia do lotniska w Smoleńsku. Jest to absolutnie kluczowe jeśli chodzi o bezpieczeństwo lądowania.
Te same karty podejścia były dobre trzy dni wcześniej gdy lądowała Tu-154 delegacja z Tuskiem. Były dobre dla ladującego wcześniej Jak-40. Dla Tu-154 z L. Kaczyńskim były złe. Mysleć, myśleć!
Biała księga powtarzania wymysłów mało lotnych.
Rosyjski Tu-134 w Karelii też walnął w glebę bo musiał oszczędzać paliwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 29.06.2011 20:32

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/261880_166126693453482_100001684578914_441354_3580566_n.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.