Facebook Google+ Twitter

Macierewicz o pracy prokuratury: przecieki i chamstwo

-W ciągu ostatniego tygodnia mamy do czynienia z niebywałym festiwalem przecieków do mediów, mających rozstrzygnąć w formie dziennikarskiej jedno z kluczowych pytań - powiedział Macierewicz podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak donosi tvn24.pl Macierewicz podkreślił, że "normą prawną i obyczajem respektowanym na całym świecie jest, by nowo pozyskany materiał dowodowy był najpierw przedstawiany rodzinom. Tymczasem w ciągu ostatniego tygodnia mamy do czynienia z dokładnie przeciwnym działaniem, z niebywałym festiwalem przecieków do mediów, mających rozstrzygnąć w formie dziennikarskiej jedno z kluczowych pytań" - powiedział Macierewicz podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Zespół Macierewicza uważa, że prokuratura i rząd nie zajmowali się dowodami, ani nie wykonali podstawowych, niezbędnych czynności ws. materiałów wybuchowych na wraku samolotu. Ponadto zarzucili prokuraturze m.in. to, że po katastrofie nie wykonano sekcji zwłok ofiar, a wrak samolotu nie został odpowiednio zabezpieczony.

Antoni Macierewicz zapowiedział, że 10 kwietnia przedstawi raport dotyczący przyczyn katastrofy samolotu w Smoleńsku. Dokument będzie zawierał m.in. analizę działania rosyjskich specsłużb.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@ Magda Wieczorek

Pani Magdo, czy pamięta Pani jak oburzyła Panią moje stwierdzenie, że mgła i bałagan są sprawcami tej tragedii?
U mnie nic w tej kwestii się nie zmieniło, a Imć Antoni jest po helu, tąpnięciach, wybuchach oraz brzozie, która jest miękka, a i tak nie zetknęła się ze skrzydłem.
Ponadto krzaki i drzewa przed brzozą mógł ściąć JAK lub IŁ...
Błasika nie było w kokpicie, o czym dowodzą nagrania z "oddanych Rosjanom" czarnych skrzynek, które nie nagrały dwóch wybuchów w powietrzu, których nie słyszeli zeznający w "Anatomii upadku" Anity Gargas.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oddanie Rosjanom czarnych skrzynek,przyzwolenie na niszczenie dowodów a przede wszystkim bezmyślna rezygnacja z prowadzenia wspólnego śledztwa, problemy z ustaleniem niektórych faktów,żenująca sprawa z badań sekcyjnych- to tylko niektóre sprawy, które od 10.04.2010 roku rodzą wątpliwości w kwestii czy polska prokuratura w pełni wykorzystała czas od katastrofy smoleńskiej.
Absolutny brak rzetelnego informowania społeczeństwa o wynikach śledztwa,wyrabianie poglądów Polaków przez specjalne ośrodki opiniotwórcze może prowadzić do różnych, skrajnych poglądów dotyczących przyczyn katastrofy. I takie poglądy ma A. Macierewicz a prokuratura nie ma dowodów na to , że nie ma on racji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby nie poświęcał się Sprawie, to pewnie zostałby prezydentem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.