Facebook Google+ Twitter

Macierewicz o pracy prokuratury: przecieki i chamstwo

-W ciągu ostatniego tygodnia mamy do czynienia z niebywałym festiwalem przecieków do mediów, mających rozstrzygnąć w formie dziennikarskiej jedno z kluczowych pytań - powiedział Macierewicz podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak donosi tvn24.pl Macierewicz podkreślił, że "normą prawną i obyczajem respektowanym na całym świecie jest, by nowo pozyskany materiał dowodowy był najpierw przedstawiany rodzinom. Tymczasem w ciągu ostatniego tygodnia mamy do czynienia z dokładnie przeciwnym działaniem, z niebywałym festiwalem przecieków do mediów, mających rozstrzygnąć w formie dziennikarskiej jedno z kluczowych pytań" - powiedział Macierewicz podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Zespół Macierewicza uważa, że prokuratura i rząd nie zajmowali się dowodami, ani nie wykonali podstawowych, niezbędnych czynności ws. materiałów wybuchowych na wraku samolotu. Ponadto zarzucili prokuraturze m.in. to, że po katastrofie nie wykonano sekcji zwłok ofiar, a wrak samolotu nie został odpowiednio zabezpieczony.

Antoni Macierewicz zapowiedział, że 10 kwietnia przedstawi raport dotyczący przyczyn katastrofy samolotu w Smoleńsku. Dokument będzie zawierał m.in. analizę działania rosyjskich specsłużb.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@ Magda Wieczorek

Pani Magdo, czy pamięta Pani jak oburzyła Panią moje stwierdzenie, że mgła i bałagan są sprawcami tej tragedii?
U mnie nic w tej kwestii się nie zmieniło, a Imć Antoni jest po helu, tąpnięciach, wybuchach oraz brzozie, która jest miękka, a i tak nie zetknęła się ze skrzydłem.
Ponadto krzaki i drzewa przed brzozą mógł ściąć JAK lub IŁ...
Błasika nie było w kokpicie, o czym dowodzą nagrania z "oddanych Rosjanom" czarnych skrzynek, które nie nagrały dwóch wybuchów w powietrzu, których nie słyszeli zeznający w "Anatomii upadku" Anity Gargas.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oddanie Rosjanom czarnych skrzynek,przyzwolenie na niszczenie dowodów a przede wszystkim bezmyślna rezygnacja z prowadzenia wspólnego śledztwa, problemy z ustaleniem niektórych faktów,żenująca sprawa z badań sekcyjnych- to tylko niektóre sprawy, które od 10.04.2010 roku rodzą wątpliwości w kwestii czy polska prokuratura w pełni wykorzystała czas od katastrofy smoleńskiej.
Absolutny brak rzetelnego informowania społeczeństwa o wynikach śledztwa,wyrabianie poglądów Polaków przez specjalne ośrodki opiniotwórcze może prowadzić do różnych, skrajnych poglądów dotyczących przyczyn katastrofy. I takie poglądy ma A. Macierewicz a prokuratura nie ma dowodów na to , że nie ma on racji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby nie poświęcał się Sprawie, to pewnie zostałby prezydentem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.