Facebook Google+ Twitter

Macierewicz pełnomocnikiem ds. organizacji służb specjalnych

Życie Warszawy na pierwszej stronie informuje, że Antoni Macierewicz jest głównym kandydatem na pełnomocnika ds. organizacji służb, które powstaną po likwidacji WSI. Premierowi Kaczyńskiemu zostało dziewięć dni na wręczenie tej nominacji.

- Człowiek, którego chcę oddelegować na to stanowisko, ma ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o służby specjalne. Jest niezwykle kompetentny i twardy. Tak twardy, że aż kontrowersyjny, ale właśnie takiego kogoś tam potrzeba - zapowiedział na ostatnim posiedzeniu klubu parlamentarnego Jarosław Kaczyński.

Mimo że prezes PiS nie zdradził nazwiska tej osoby, to wszyscy rozmówcy "Życia" nie mają wątpliwości, że chodzi właśnie o Macierewicza. Te przypuszczenia potwierdza także jeden z pracowników Kancelarii Prezydenta. - Jego kandydatura jest brana pod uwagę, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma - przyznaje w rozmowie z "ŻW".

Całym zamieszaniem nie jest zaskoczony sam Macierewicz. - Kilka osób dzwoniło już do mnie z podobnymi informacjami. Na razie jednak traktuję to jako plotki, bo nikt się do mnie nie zwrócił z oficjalną propozycją. A tak w ogóle to wyjeżdżam teraz na wakacje - mówi.

Macierewicz niespodziewanie pojawił się w środę rano w Sejmie. Twierdził jednak, że powodem jego wizyty były konsultacje w sprawie powstającej właśnie ustawy lustracyjnej.

Macierewicz w rządzie Jana Olszewskiego był ministrem spraw wewnętrznych. W 1992 r. przesłał prezydentowi, premierowi, marszałkom Sejmu i Senatu, I prezesowi Sadu Najwyższego i prezesowi Trybunału Konstytucyjnego dokument zawierający dane dotyczące dwóch czołowych reprezentantów państwa, a jednocześnie Konwent Seniorów Sejmu RP otrzymał listę 64 posłów, senatorów oraz członków rządu, których nazwiska widniały w zasobach archiwalnych MSW. Na liście znalazły się nazwiska prezydenta Lecha Wałęsy i marszałka Sejmu Wiesława Chrzanowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dla mnie to jest trudne do pojęcia, że wciąga się tego człowieka ponownie do polityki. Chyba że chodzi o to, żeby było ciekawiej... Jak Antoni Macierewicz obejmie kontrwywiad to pierwszych agentów umieści pewnie w Wyborczej... :D A jak wywiad to w Die Tageszeitung ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.