Facebook Google+ Twitter

Macierewicz pisze do Kopacz w sprawie usterek podczas komisji smoleńskiej

Antoni Macierewicz napisał list do marszałek Ewy Kopacz, w którym poprosił o sprawdzenie przyczyn problemów technicznych podczas prac jest zespołu. Sam o nich pisze, jako "wydarzeniach określanych publicznie jako sabotaż".

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczWczorajszy dzień dla zespołu Antoniego Macierewicza miał być jednym z najważniejszych. Eksperci z USA mieli przedstawić naukowe dowody na to, że przyczyną katastrofy nie było zderzenie z brzozą.

Komisja planowała się połączyć ze swoimi ekspertami - profesorami: Kazimierzem Nowaczykiem oraz Wiesławem Biniendą, za pomocą telemostu. Niestety pojawiły się problemy technicznie (był głos, ale nie było obrazu, co znacznie utrudniło zrozumienie naukowych wywodów ekspertów).

W tej sprawie Macierewicz napisał list do marszałek Kopacz, w którym powyższe zakłócenia nazwał sabotażem. Zapewnił, że urządzenia były wcześniej wielokrotnie sprawdzane i nie było żadnych problemów. Dlaczego, jego komisja padła ofiarą takich działań? Według Macierewicza odpowiedź jest prosta; ponieważ jako pierwsza chciała przedstawić jedyną dostępną analizę naukową przyczyn katastrofy.

"Pragnę też wskazać, że dzisiejsze posiedzenie ze względu na jego międzynarodowy wymiar dobitnie wskazało na kłopoty na jakie natrafia w Polsce dążenie do obiektywnego badania przebiegu i przyczyn katastrofy Tu-154M"- czytamy w liście.

Macierewicz domaga się wyjaśnienia sprawy.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Pierdolotto
 • Pierdolotto
 • 26.01.2012 10:54

Wiki: Sabotaż – umyślne niewypełnienie albo wypełnianie wadliwie swoich obowiązków w zamiarze wywołania dezorganizacji, strat i szkód. Sabotaż ma na celu uniemożliwienie lub utrudnienie prawidłowego funkcjonowania zakładów albo urządzeń lub instytucji o poważnym znaczeniu dla działania państwa.

Słownik PWN: 1. «forma walki z wrogiem lub protestu polegająca na uchylaniu się od pracy, wadliwym jej wykonywaniu lub na uszkadzaniu maszyn i narzędzi»
2. «ukryte działanie mające na celu przeszkodzenie komuś w realizacji jakiegoś planu»

...Ale pewnie zbieżność obu definicji to też sabotaż...

Komentarz został ukrytyrozwiń
lol
 • lol
 • 25.01.2012 23:09

Przedstawiciel kancelarii sejmu na pytanie reporterki o rzekomy "sabotaż"zdefiniował to słowo powołując się na WIKIPEDIĘ!
Ciekawe jak bedzie działać kancelaria sejmu jak WIKI zostanie zamknięta?

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 25.01.2012 23:00

Rzutnik był produkcji radzieckiej.Niezawodny!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kolo
 • Kolo
 • 25.01.2012 20:21

Ludzie, nie dajcie się wpuszczać w maliny - przeca tam była cała rzesza dziennikarzy, która na bieżąco rejestrowała całą tę konferencje. Gdzie tu jakiś sabotaż??? Kłopoty techniczne zaczęły się się dopiero w momencie gdy profesor zaczął wyświetlać slajdy w PowerPoincie, który to wymuszał mniejszą rozdzielczość ekranu (wcześniej telemost przebiegał bez zarzutu). Próba wymuszenia mniejszej rozdzielczości przez komputer profesora po drugiej stronie telemostu i wymuszenie wyższej rozdzielczości przez ekran plazmowy w Sejmie, powodowało próby systemu dostosowania optymalnej rozdzielczości, a tym samym migotanie obrazu na plazmie. Mówiąc w prost - system operacyjny głupiał dostając co chwila dwa rożne (sprzeczne) wymuszenia rozdzielczości ekranu i próbując się do nich dostosować. Dopiero zatopienie plazmy zwykłym rzutnikiem lampowym (który przez to, że jest urządzeniem mniej zaawansowanym i nie komunikuje się zwrotnie z laptopem) pozwoliło na unikniecie tego problemu i dokończenie prezentacji. Jeszcze raz natomiast podkreślę samo nawiązanie połączenia jak i przebieg konferencji przebiegał bez zarzutu (do czasu rozpoczęcia wyświetlania slajdów), i mogą to bez wątpienia potwierdzić wszyscy dziennikarze, którzy tam byli i wszystko na bieżąco rejestrowali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Janusz Lichocki Dzisiaj 13:43
===================
Tak wlasnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jockey
 • jockey
 • 25.01.2012 16:50

do konio Dzisiaj 16:10
dżokej (ang. jockey) konio pejczem i ostrogą
i została konina - na tatar

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
 • konio
 • 25.01.2012 16:10

Przypadek kliniczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież były wybuchy na słońcu - to normalne, że komunikacja nie działała poprawnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Stańczyk
 • Jan Stańczyk
 • 25.01.2012 14:13

Kopacz to wykonawczyni poleceń Tuska i nic co jest nie na rękę możnowładcy ,nie uczyni. Takie to sobie posły wybraliście -Narodzie. Nie wiadomo czy śmiać się czy wyć ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Lichocki
 • Janusz Lichocki
 • 25.01.2012 13:43

Kopacz to mistrz łgarstwa, nigdy nie mówi prawdy,jak widać w sprawie smoleńskiej trwa zmowa rosyjsko-rządowa, wspierana przez media a większość ludzi w nią wierzy. Każda inna opcja jest dezawuowana i ośmieszana. Praworządny Kraj, inspiratorzy porwania Olewnika, skruszeni sami się wywieszali, Lepper także, cztery osoby zainteresowane wyjaśnieniem "katastrofy smoleńskiej", giną w niewyjaśnionych okolicznościach, reszta to chorzy psychicznie. Ciekawe? Coś tu śmierdzi, obudźcie się ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.