Facebook Google+ Twitter

Macierewicz: PO boi się tego, co wiem o służbach specjalnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-08 21:47

Według Antoniego Macierewicza, Platforma Obywatelska boi się jego wiedzy o służbach specjalnych i dlatego stawiła szaleńczy opór wobec jego udziału w pracach sejmowej komisji do spraw służb. Z powodu braku zgody na Macierewicza PiS bojkotował dotąd prace komisji.


Szef Klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział dziś, że kandydatami do komisji w nowym, powiększonym do 7 osób składzie będą Zbigniew Wassermann i Jarosław Zieliński. Antoni Macierewicz nie wyklucza, że sprawy mogą potoczyć się inaczej.

Zdaniem posła Macierewicza, Platforma chce zlikwidować dorobek pozostawiony przez PiS w służbach - zwłaszcza w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.

Drugim powodem strachu przed nim są - według Antoniego Macierewicza - plany prywatyzacyjne rządu. Poseł PiS dodał, że często w prywatyzację uwikłane są różne działania mafijne, zwłaszcza ludzie z dawnych służb specjalnych. Macierewicz dodał, że istnieją obawy, iż wykorzysta wiedzę na ten temat, opierająca się na działaniach Komisji Weryfikacyjnej.

Antoni Macierewicz powiedział, że nie obraził się na władze swojego klubu za rezygnację z forsowania jego kandydatury, bo uważa, że w polityce takie zachowanie nie posuwa spraw do przodu. Podkreślił, że PiS zawsze może sięgnąć po jego wiedzę i doświadczenie.

iar/szczesna/kw/jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.