Facebook Google+ Twitter

Macierewicz: Prokuratura bezczelnie kłamie. To zaprzaństwo

Według Antoniego Macierewicza prokuratura wojskowa bezczelnie kłamie w sprawie obecności materiałów wybuchowych na pokładzie tupolewa. Polityk PiS nazywa to zachowanie zaprzaństwem.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellWczoraj prokuratura wojskowa ustami płk. Szeląga zdementowała szokujące informacje z artykułu "Rzeczpospolitej". Autor tekstu, Cezary Gmyz, napisał w nim, że polscy biegli badający wrak tupolewa, wykryli na nim ślady materiałów wybuchowych.

Antoni Macierewicz twierdzi, że prokuratura wojskowa posiada materiały,
potwierdzające tezy postawione przez Gmyza. "To jest bezczelne kłamstwo" -
powiedział w rozmowie Katarzyną Górską-Hejke z Gazety Polskiej.

Polityk PiS zwraca uwagę, że płk. Szeląg zastosował tzw. grę słów, która ma zamazać prawdę o Smoleńsku. Macierewiczowi chodzi o to, że z jednej strony Szeląg zdecydowanie zaprzeczył doniesieniom "Rzeczpospolitej", a z drugiej stwierdził, że ostatecznie nie można wykluczyć tezy postawionej przez dziennik. Trzeba jednak poczekać pół roku na zakończenie istotnych badań (dzisiaj "Rzeczpospolita" zamieściła artykuł na czołówce, którego tytuł brzmi "Prawda za pół roku").

Według Macierewicza to jest klucz do zrozumienia przyczyn takiego stanowiska prokuratury. Chodzi o ogromne naciski polityczne. Prokuratura odkładając na pół roku udzielenie informacji o obecności materiałów wybuchowych na pokładzie tupolewa, działa na rzecz zbrodniarzy. Zdaniem polityka jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ giną ważni świadkowie w śledztwie smoleńskim. Macierewicz nazywa tą postawę prokuratury zaprzaństwem. W jego ocenie pułkownik czyni polskie państwo bezradnym, wobec zbrodni jaka została popełniona na naszym narodzie.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Coś w tym jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wam też czasem już się nawet nie chce się wchodzić w artykuły dotyczące polityków jadących po sobie jak po psach?

Panie Antek, ostentacyjne i bezpodstawne oskarżenie o kłamstwo, zwłaszcza instytucji publicznej, to ciężkie pomówienie. Poza tym - który polityk nie kłamie?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

pan Macierewicz trzyma swój "fason"

Komentarz został ukrytyrozwiń

W mediach to proszę Pana rożne rzeczy można przeczytać. Skoro Pan pisze, ze WSI jest organizacją przestępczą, to proszę napisać konkretnie na czym ta wypowiedź jest oparta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wink ciągle żąda pan dowodów, potwierdzeń, konkretów, temat WSI wałkowany był w mediach i większość ludzi cokolwiek wie na temat tej "hydry" a pan jakby w tyle...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konkrety panie Konopka, konkrety poprosimy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

WSI to przestępcza organizacja dobrze o tym pamiętać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Macierewicz za panskie klamstwa i oskarzanie ludzi z WSI my podatnicy musimy do dzisiaj placic,poniewaz kazdy jeden proces konczy sie oddaleniem oskarzen i pomowien.Oj oj zapomniał wół, kiedy cielęciem był

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.