Facebook Google+ Twitter

Macierewicz: raport Millera jest spolszczoną wersją raportu MAK

Antoni Macierewicz na antenie TOK FM stwierdził, że raport Jerzego Millera jest spolszczoną wersją raportu MAK. To właśnie dlatego, zdaniem posła PiS, tak długo czekaliśmy na dokument: trzeba go było po prostu przetłumaczyć. Poseł PiS twierdzi, że nieprzypadkowo komisja Jerzego Millera 25 lipca opublikowała raport - 1 lipca Rosjanie skończyli prace nad raportem MAK, a tłumaczenie trwało 3 tygodnie.

Sonda

Uważasz, że Antoni Macierewicz może mieć rację?

Antoni Macierewicz / Fot. PAP/Tomasz GzellNa antenie TOK FM Antoni Macierewicz opowiadał o raporcie Jerzego Millera. Poseł PiS stwierdził, że dokument jest spolszczoną wersją raportu MAK. Wg Macierewicza, to właśnie dlatego tak długo czekaliśmy na wynik prac komisji: pracownicy musieli po prostu przetłumaczyć rosyjski raport. "Ale nie z polskiego na rosyjski tylko odwrotnie - z rosyjskiego na polski. Data skończenia wersji rosyjskiej to 1 lipca, a data na wersji polskiej, to 25 lipca. I to, myślę, mówi wszystko" - mówił Macierewicz.

Czytaj także: Macierewicz: raport Millera to kłamstwa, obciążające Polaków

Poseł także twierdzi, że to Jerzy Miller jest częściowo odpowiedzialny za katastrofę. Obowiązkiem szefa MSWiA było pełne sprawdzenie lotniska w Smoleńsku i zabezpieczenie wizyty prezydenta. "On siebie uniewinnia" - mówił Macierewicz.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

edwin
 • edwin
 • 03.08.2011 09:59

Każdy z nas mówi czasami głupstwa. Nieznośne są tylko głupstwa wygłaszane uroczyście i bez końca - jak czyni Maciarewicz. Obie Komisje, jakby nie było, dysponowały odpowiednią aparaturą i opinie wydawały w oparciu o swoje doświadczenie i wiedzę w przeciwieństwie do Maciarewicza - z wykształcenia - historyka. Z założenia można było przyjąć, że wnioski końcowe komisji, będą się różnić od siebie. Kwestią było - na ile ? Wychodzi, że rozbieżności, choć istotne, nie są zasadnicze. Strona Rosyjska ma na uwadze ewentualne roszczenia odszkodowawcze rodzin, a to w kontekście wysokości odszkodowań otrzymanych w Polsce, może przerażać. Po dwieście pięćdziesiąt tyś. dla bliskich /żony, dzieci, w niektórych przypadkach rodzice/ to kwoty astronomiczne jak na nasze warunki, a niesprawiedliwe dla tych którym przyznaje się kwoty groszowe. Zastanawiać się można kto w XXI wieku ulega histerii Maciarewicza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Darek
 • Darek
 • 02.08.2011 21:38

Zginęło dziewięćdziesięciu sześciu polskich patriotów,stanowisko stracił jeden mierny minister,który sam od siebie,nie potrafi zrobić czegoś dobrze.Dlaczego raport też nie miał by być jeden,może szef MSWiA nie potrafi go sam od siebie napisać,i posiłkuje się spolszczoną MAK-owską wersją.Gdy by sam napisał czekał by go pewnie los ministra Obrony Narodowej,zresztą ministrowie pana premiera Donalda Tuska tak mają,"mierny ale wierny".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mgła Rogalskiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
opserwator
 • opserwator
 • 02.08.2011 19:16

Jakoś nie nadanżam. Czy prawda o ruskiej mgle została unieważniona - i jakim prawem - kto ją unieważnił?

Komentarz został ukrytyrozwiń
BOLEK
 • BOLEK
 • 02.08.2011 19:12

PRAWDA JEST BOLESNA (nie dla wszystkich)PRAWDA JEST JEDNA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu, geniusz inaczej postrzegający otoczenie. On wszystko wie od razu i w dodatku lepiej od innych.
Superman, He-Man w jednym...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
 • Oświecony
 • 02.08.2011 17:05

@PSTRAG POTOKOWY
JAK NIC JĘZOR URWIE CI SIĘ.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 02.08.2011 16:29

Pan Maciarewicz wymaga natychmiastowej konsultacji specjalisty!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antek i Natanek w jednym stali domku
Antonio na górze, a Natek na dole
Ksieżulo na ogół nie wadził nikomu
Antonio straszliwe wyprawiał swawole...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 02.08.2011 14:43

ze też krętacz macierewicz nie powie winny jest pzrede wszystkim dowódca sił pow' za katastrofa casy i go nie zdjęli dlaczego i musiało dojść do drugiej strasznej tragedii w lotnictwie kto trzymał błasika ze po casy dalej panowało bezkrólewie totalne w lotnictwie jak myślicie pisiaki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.