Facebook Google+ Twitter

Macierewicz: Tadeusz Mazowiecki nigdy nie udawał

"Tadeusz Mazowiecki nigdy nie udawał, nie tworzył wrażenia, nie wprowadzał nikogo w błąd swoimi działaniami i tym, co mówił" - tak opisał zmarłego dziś byłego premiera Antoni Macierewicz.

 / Fot. PAP/Piotr Teodor Walczak"Obawiał się zbyt radykalnych ruchów, to nas zawsze bardzo różniło, ale niewątpliwie był człowiekiem, który podejmował działania, kierując się swoim rozeznaniem sytuacji. Odegrał bardzo dużą rolę jako pierwszy premier po Okrągłym Stole, realizując tę umowę zarówno w sferze politycznej, jak i gospodarczej" - mówił polityk PiS.

Przypomniał, że wielokrotnie stykał się z Mazowieckim od lat 60. "Na pewno był znaczącą postacią środowisk politycznych kontestujących ówczesny reżim komunistyczny i odegrał olbrzymią rolę jako doradca Solidarności, będąc zwolennikiem bardzo ostrożnych działań politycznych, ewolucyjnych metod postępowania" - twierdzi.

Macierewicz uważa, że Tadeusz Mazowiecki odegrał wielką rolę w czasie strajku gdańskiego. Dział według niego na "maksymalne ograniczenie jego aspiracji niepodległościowych".

"Na pewno był człowiekiem wybitnym i jako wybitny spadkobierca myśli realistycznej, działań ostrożnych, ewolucyjnych, nieprzekraczających przyjętych granic pozostanie w naszej pamięci" - cytuje polityka PiS serwis RP.pl za PAP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.