Facebook Google+ Twitter

Macierewicz to kandydat do najważniejszych stanowisk

Ta wiadomość przybiera na sile i ma coraz więcej zwolenników. Wkrótce zdecydujemy w wyborach, kto będzie rządził krajem. PiS się już szykuje. Jak mówi Jarosław Kaczyński, Macierewicz to kandydat do "najważniejszych funkcji w państwie".

 / Fot. CC, Autor: Piotr Drabik from PolandMedia przynoszą dziś informację, że coraz więcej polityków i dziennikarzy jest za tym, aby powołać sejmową komisję w sprawie Antoniego Macierewicza. Szef MSZ, Radosław Sikorski chce komisji ws. Macierewicza, bo - jak mówi - to będzie test naszego parlamentaryzmu. - Jestem gotów zeznawać przed komisją śledczą do spraw likwidacji WSI, jeśli zostanie ona powołana przez Sejm - dodaje.

Tomasz Lis, szef tygodnika "Newsweek" jest przekonany, że sejmowa komisja śledcza w sprawie Macierewicza, będzie "cyrkiem politycznym". Ale powinna powstać. Jeszcze dwa tygodnie temu obawiałem się, że będzie to komisja do spraw promocji Antoniego Macierewicza. Ale dziś myślę, że to argument za powołaniem komisji. Bo Polacy mają prawo zobaczyć w akcji, kandydata do "najważniejszych funkcji w państwie", jak powiedział Jarosław Kaczyński.

Pomysł powołania sejmowej komisji śledczej, do zbadania działalności Antoniego Macierewicza w roli likwidatora WSI, popierają posłowie lewicy. Twój Ruch zaczął przygotowywać wniosek tej sprawie do Sejmu. Za jego poparciem jest SLD. Nie brakuje też zwolenników poparcia komisji wśród polityków PO. Platforma jednak – na prośbę premiera - zawiesiła podjęcie decyzji. Bo szef rządu, jak stwierdził publicznie, potrzebuje kilkunastu dni do namysłu, czyli zastanowienie się.

Prof. Wiesław Władyka, publicysta tygodnika "Polityka", też chciałby powołania takiej komisji. Choć - jak podkreśla - tylko w odpowiednim składzie mogłaby odnieść sukces. - Muszą to być osoby kompetentne i po prostu dzielne. Wtedy komisja nie byłaby łatwym zwycięstwem krzyku i demagogii - mówił w Poranku Radia TOK FM. Typował na jej szefa byłego marszałka Sejmu, Grzegorza Schetynę, z Platformy Obywatelskiej.

Po tym, jak prokuratura umorzyła śledztwo związane z pracą Macierewicza przy likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, posłowie Twojego Ruchu zaczęli zbierać podpisy pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej.

- To, co wyrabia prokuratura w sprawie Macierewicza i WSI, nabrzmiewa. Prokuratorzy są obrażani i wyszydzani. A prokurator generalny tłumaczy się w sposób nieprzekonujący. Wszystko to powinno być prześwietlone przez komisję sejmową - uważa publicysta "Polityki". Zdaniem Tomasza Lisa, ważniejsze od WSI i Macierewicza jest to, co dzieje się w prokuraturze. "To huba na organizmie państwa".

- Macierewicz to jedyna osoba w Polsce, która za nic nie ponosi odpowiedzialności. Prokuratorzy się boją? - zastanawia się publicystka Janina Paradowska. - Jak sobie wyobrażę tyrady Macierewicza to może lepiej nie powoływać komisji śledczej?...

- Myślę, że Polska, która niedługo zdecyduje w wyborach, kto będzie rządził krajem, powinna mieć prawo oglądać regularnie człowieka, który jest kandydatem do najważniejszych stanowisk - powiedział redaktor naczelny tygodnika "Newsweek", w "Poranku Radia TOK FM".

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Boicie się lustracji i deUBekizacji , to oczywiste.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Macierewicz [obserwując jego dotychczasową aktywność ]nie nadaje się na żadne poważne stanowisko w ewentualnym rządzie pana Kaczyńskiego .
Może w nowym ministerstwie " dezorganizacji państwa " ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.