Facebook Google+ Twitter

Macierewicz: to zdjęcie MAK. Dziennikarze: to fotomontaż

Zespół Macierewicza z uporem broni tezy, iż zdjęcie wykorzystane przez niego jako jeden z dowodów w sprawie katastrofy smoleńskiej pochodzi z raportu MAK. Zakwestionował tę informację zespół Macieja Laska oraz... dziennikarze.

 / Fot. PAPDziennikarze TVN24 przewertowali cały raport i nie odnaleźli konkretnego zdjęcia, za to ustalili, że fotografia należy do zbiorów blogera Vlada Igoreva, który nie ukrywa, że zdjęcie przerobił i to celowo. Igorev, przerabiając fotografię umieszczoną w raporcie, „przesunął jeden ze jeden ze slotów i dopasował do reszty skrzydła”. Jak tłumaczy, zrobił to, by udowodnić, że skrzydło nie uderzyło w brzozę - podaje gazetaprawna.pl

Zaprezentowane przez Macierewicza zdjęcie przedstawia lewe skrzydło tupolewa, które ma być dowodem, iż katastrofa była wynikiem zamachu. Już w środę zespół Macieja Laska podważył wiarygodność dowodu i uznał, że zdjęcie jest sfałszowane.

Czytaj wiecej: Jak zespół Macierewicza sfałszował dowód

W odpowiedzi na opinię zespołu Laska, Antoni Macierewicz na czwartkowej konferencji stwierdził, że zdjęcie skrzydła TU-154M pochodzi z raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), a prof. Binienda nie ukrywał, iż to jest rekonstrukcja i przedruk z raportu Anodiny.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pan Macierewicz nie wierzy w raport MAK . Skąd ta nagła zmiana że zdjęcie jest właśnie z tego raportu i jest " prawdziwe "?
Co ciekawe, prezentowane zdjęcie przez p Macierewicza nie znajduje się w raporcie MAK. Zupełnie się " ekspert " pogubił .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.