Facebook Google+ Twitter

Macierewicz: Tupolew przeleciał nad brzozą. Kaczyński: był wybuch

W przeddzień III rocznicy katastrofy smoleńskiej, poseł Antoni Macierewicz, który na ten temat wie najwięcej i najlepiej, ma kolejne nowe informacje i dowody o tym, jak to było z tą słynną brzozą i samolotem. Prezes Kaczyński także.

 / Fot. Wikipedia, Autor:Archiwum Kancelarii Prezydenta RPSamolot prezydencki, który niby miał uderzyć w brzozę, jednak brzozę ominął. Poseł Macierewicz przekonuje, o czym sam święcie wierzy, że dowód ostatni – jak to podkreśla - z oficjalnych raportów w sprawie katastrofy smoleńskiej - "pękł jak bańka mydlana". Wtóruje mu Jarosław Kaczyński, który nie wyklucza możliwości, że "sprawców i pomysłodawców wybuchu na pokładzie prezydenckiego tupolewa", należy szukać także i – jak to wyraźnie akcentuje - również w Polsce.

"Gazeta Polska Codziennie" i "Gazeta Polska", redaktora Tomasza Sakiewicza, publikują dzisiaj dwie cenne rozmowy. Obie mają na celu "obalić ustalenia oficjalnych raportów", w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej - z Antonim Macierewiczem i Jarosławem Kaczyńskim.

Tym razem to już ma być pewne, zdaniem Antoniego Macierewicza, że nie było uderzenia w brzozę. Nie było, gdyż "tupolew przeleciał nad nią". Przewodniczący sejmowej komisji PiS, badającej przyczyny katastrofy samolotu, podkreśla, iż nie ma wątpliwości, że "skala zakłamania przypomina już w tej chwili kłamstwo katyńskie" – podaje Wyborcza.pl.

Jak mówi, dopatrując się działań korupcyjnych, czy też mafijnych - czasami ma wrażenie, że ta "nadaktywność może być kwestią jakiegoś ogromnego strumienia pieniędzy", które zostały przeznaczone na te "materiały edukacyjne". Trzeba tu dodać dla jasności – o kłamstwie katyńskim.

Zespół niezależny Macieja Laska, który ma powstać jeszcze kwietniu br., będzie wyjaśniał "nieporozumienia" i "bzdury", jakie pojawiają się w debacie na temat przyczyn tragedii z 2010 roku. Ale poseł PiS nazywa już ten niepowstały zespół -"klasycznym wydziałem propagandy kłamstwa smoleńskiego". I rusza żwawo do ataku. W jego ocenie – śledztwo, w sprawie tak ogromnej tragedii narodowej jest badane, niczym "włamanie do kurnika".

Poseł Macierewicz zapowiada dzisiaj ogłoszenie trzeciego już raportu, opracowanego przez swój pracowity i ogromnie twórczy zespół. Nazwa jego to: "36 miesięcy po". Ma być to - wedle posła - "ogromny materiał dowodowy", z zasobem przełomowych i niepodważalnych dowodów w sprawie.

Aby podkreślić znaczenie "36 miesięcy po", Antoni Macierewicz przekonuje, że koledzy eksperci z jego zespołu "sięgnęli po zobiektywizowany materiał", ale także i to, że trafili szczęściem na "jeszcze jedną daną, na którą dotychczas nie zwrócono uwagi". Mówiąc o nawigacji samolotu Tu-154M, ekspert Macierewicz opowiada o "jeszcze jednym typie wysokości, mierzonym przez GPS za pomocą przyrządu MSL, czyli Medium Sea Level".

W jego opinii - to kolejny dowód na to, że nie było żadnego uderzenia w drzewo, bo tupolew prezydenta przeleciał nad nim. "Proszę mi udowodnić, że było inaczej" – apeluje pewnym siebie tonem, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Antoni Macierewicz, mówiąc o nowych dowodach, powołuje się na "badania niezależnych ekspertów", które wykluczają uderzenie tupolewa w brzozę. Toteż poseł mówi: Nie odnotowali dźwięku uderzenia w drzewo, a zamiast niego w momencie rzekomego uderzenia, dokonali interpretacji odgłosu, który określili jako "dźwięk przesuwających się przedmiotów" – twierdzi szef ekspertów Macierewicz.

Jarosław Kaczyński ma natomiast coś specjalnego, tuż przed dniem rocznicy smoleńskiej. Powiada: Sprawdziłbym hipotezę o sprawcy zamachu z Polski. Nie dodał, że stanie się to, jak tylko przejmiemy władzę.

Prezes Jarosław Kaczyński, w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", stara się, i zresztą – jak podkreślają media - udaje się jemu to - pogodzić hipotezę o wybuchu, z obarczeniem winą za tragedię z 2010 roku, "polskiego rządu". Wprawdzie, w porównaniu z wcześniejszymi stwierdzeniami, tym razem wypowiada się jednak w dość oszczędnych i powściągliwych słowach. Lider PiS, tym razem woli mówić o tym, "co się na pewno nie stało". Jego zdaniem - "nie stało się to, co podaje oficjalna wersja zdarzeń". Te słowa, co ciekawe, padły też z ust Małgorzaty Wassermann, w programie "Kropka nad i" - Rodziny podzielone 10 kwietnia.

Prezes Kaczyński, mówi o katastrofie smoleńskiej – jak zauważa "Gazeta Wyborcza" - jednym głosem z Macierewiczem: "Możemy też powiedzieć na pewno, że ten samolot nie mógł się rozbić z takich powodów, jakie są podawane - mówię tu o brzozie" zaznaczył w rozmowie z "Gazetą Polską". Na pytanie, co stało się w Smoleńsku trzy lata temu – odpowiada spokojnie i z przekonaniem, twierdząc, że "narzucającą się odpowiedzią jest stwierdzenie, że doszło do wybuchu".

Szef PiS podpowiada i sugeruje, że "gdyby był prokuratorem prowadzącym tę sprawę, badałby przynajmniej kilka hipotez dotyczących sprawców". Dziennikarze "Gazety Polskiej" dopytują, czy łącznie z tą, że pomysł i wykonanie wyszły z Polski? "Wszystkie. Także tę" – pada krótka odpowiedź.

Bo jego zdaniem, udział władz polskich w katastrofie smoleńskiej jest oczywisty. Przedstawiciele rządu, o czym słyszeliśmy wielokrotnie, mają odpowiadać m.in. za rozdzielenie wizyt prezydenta i premiera, obniżenie statusu tej wizyty z udziałem prezydenta RP i "za wszystko, co działo się po katastrofie".

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

cześć pamięci

roztapiają się stalowe prawdy
zamki budowane z
cegły więziennej wiekami
...
jeszcze krew płynie
i karmi następne drzewa

zbrodnia długo pachnie
na bandytę

a tobie orle
trzeba było umrzeć raz jeszcze
bo tak umiera się za ojczyznę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tragedie w Smoleńsku spowodował pijany generał , który bezprawnie wtargnął do kokpitu pilotów i szantażem wymusił lądowanie w trudnych warunkach.
Oficjalna, obowiązująca wersja wydarzeń.
Śledztwo zostało wykonane profesjonalnie tak że inne służby mogą się uczyć i podziwiać.
Zapewniała o tym marszałek Kopacz w swoim wystąpieniu sejmowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całkowicie się z Panem zgadzam. Zginęło tyle osób w totalnie tragiczny sposób, a ci którzy powinni najbardziej uszanować ich śmierć zrobili z tragedii coś tak kuriozalnego, że człowiek nawet już się nie czuje dziwnie żartując na ten temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... teraz tak serio... ludzka tragedia została już tak spłycona, że praktycznie ofiary katastrofy nie są już nawet na drugim planie, ani trzecim, ani ...nastym. Tylko ludzie bez sumienia, pełni cynizmu i głodni poklasku są zdolni do ciągłego kręcenia tym kołowrotem, gdzie na końcu liny jest i tak "dziurawe wiadro". "Zebrany tłum" oczekuje wiaderka pełnego wody a tu znowu nic. Pewni politycy stali się monotematyczni a przez to nudni, nawet niesmaczni. Ekscytujący się tym nieprzerwanie "widzowie" przypominają mi nie ludzi a zombi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ziemia-powietrze ;) oczywiście

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego nie zbadano brzozy ? Znając rosyjskie sposoby kamuflażu, to mogła nie byc brzoza a wyrzutnia rakiet powietrze-ziemia

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.Roman Koźmiński : większość, czyli ponad 50% . Z całym szacunkiem, ale jak to zostało zbadane i jaką metodą ? Studiowałem statystykę i właśnie ta metodologia mnie zainteresowała. Domyślam się, że ma Pan wiedzę na ten temat, więc tylko chciałem znać szczegóły techniczne. Druga rzecz : argument, że tezy Maciarewicza podziela większość społeczeństwa nie za bardzo do mnie trafia, gdyż większość może się po prostu mylić, ponieważ nie ma eksperckiej wiedzy na temat awiacji, wybuchów, pilotowania samolotów i szeregu innych specjalistycznych zagadnień z tym związanych. To co napisałem nie oznacza, że jestem Pana oponentem, gdyż nie stoję ani po jednej ani po drugiej stronie. Nie wiem co się stało w Smoleńsku. Pan zdaje się - wie, stąd moje pytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Mąciarewicz co rano wstaje ma inną wizję teorii przyczyn katastrofy.Sam tego nie wymyśla . Musi mieć jakiś nocny przekaz przenikający do jego świadomości .
Rano wstaje i wie ?
Niedawno miał pretensje ,że brzoza była źle zmierzona .Teraz się z tego wycofuje .
Nie wiem co ten człowiek bredzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.