Facebook Google+ Twitter

Macierewicz "wtyczką" w resorcie?

Premier Jarosław Kaczyński wyznaczył Antoniego Macierwicza na stanowisko wiceministra obrony narodowej.

Jego głównym zadaniem będzie likwidacja WSI oraz przeprowadzenie weryfikacji jej kadr przed utworzeniem nowego kontrwywiadu wojskowego. Wydaje się, iż poza czysto oficjalnym celem Antoni Macierewicz może również spełniać nieco inną, bardziej polityczną rolę w ramach resortu obrony narodowej.

Wiele bowiem wskazuje na to, że Kaczyńscy chcieli mieć w resorcie w pełni zaufaną osobę, która stanowić będzie przeciwwagę dla niezwykle ambitnego szefa MON. Skądinąd wiadomo, że prezydent i premier nie darzą szczególnym zaufaniem ministra obrony narodowej Radka Sikorskiego (nieprzypadkowo nie odgrywa on istotnej roli w reformie wojskowych służb).

Jest to jeden z niewielu polityków w rządzie, który nie wywodzi się z PiS-owskiego środowiska, i który sprawia wrażenie względnie niezależnego w swoich działaniach. Poza tym Sikorski jest ministrem, budzącym wyraźną sympatie wśród mediów. Nic więc dziwnego, że Kaczyńscy mogą czuć się trochę zagrożeni. Już w przypadku Kazimierza Marcinkiewicza pokazali, że nie ufają tym politykom ze swojej ekipy, którzy są suwerenni w swoich decyzjach i bardziej popularni od nich.

 Ich niepokój wzrósł zapewne, kiedy jedna z gazet (bodajże „Przekrój”) zasugerowała, że Radek Sikorski może w przyszłości stać się poważnym kandydatem na urząd prezydenta. To z pewnością zadziałało na polityczną wyobraźnię braci Kaczyńskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.