Facebook Google+ Twitter

Macierewicz wykluczony z listy kandydatów do komisji śledczej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-19 14:28

Prezydium Sejmu przychyliło się do wniosku PO o wykluczenie Antoniego Macierewicza z listy kandydatów do komisji śledczej w sprawie Krzysztofa Olewnika. Odrzuciło także zarzuty PiS wobec kandydata Platformy Obywatelskiej na przewodniczącego komisji Marka Biernackiego.

Wynik głosowania na Prezydium oznacza, że do godziny 20 klub Prawa i Sprawiedliwości musi przedstawić kolejną kandydaturę. Marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski poinformował, że przeciwko umożliwieniu udziału posła PiS w pracach komisji padły 4 głosy. Jeden był za. Z kolei za posłem PO zagłosowało trzech członków prezydium, a przeciw - dwóch.

Na pytanie, co zrobi Prezydium w sytuacji, gdy PiS ponownie zaproponuje kandydaturę Macierewicza Bronisław Komorowski odpowiedział, że jest na to przygotowany i ma "plan", aby największa partia opozycyjna nie ucierpiała, jeśli chodzi o udział w komisji.

Marszałek nie chciał zdradzić szczegółów swojego pomysłu. Zaznaczył, że teraz od decyzji PiS zależy jutrzejsze głosowanie w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.