Facebook Google+ Twitter

Macierewicz żąda dymisji szefa ABW

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-18 16:52

Antoni Macierewicz domaga się dymisji szefa ABW Krzysztofa Bondaryka. Poseł PiS zwrócił się w tej kwestii do premiera, wskazując na sprawę kopiowania i wynoszenia dokumentów ze spółki PTC Era.

O takich zarzutach wobec Bondaryka pisała "Rzeczpospolita", twierdząc też, że Bondaryk pytał o działania służb wobec swojego poprzedniego pracodawcy Zbigniewa Solorza, współwłaściciela Ery.

Macierewicz wskazał na opublikowaną w prasie treść e-maila, która ma obciążać Bondaryka, jako zleceniodawcę kopiowania danych. Zdaniem posła, opublikowanie tych informacji powoduje, że trudno sobie wyobrazić dalsze pełnienie stanowiska szefa służb przez Krzysztofa Bondaryka.

Antoni Macierewicz zaapelował też do ministra sprawiedliwości o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec prokuratora, który umorzył postępowanie w sprawie Bondaryka i PTC Era. Zdaniem posła PiS działanie tego prokuratora miało ukryć nieprawidłowości szefa ABW.

W styczniu Bondaryk wystąpił do sądu z pozwami przeciwko autorowi innej publikacji w "Rzeczpospolitej", wydawcy oraz redaktorowi naczelnemu dziennika. Dziennik sugerował, że Bondaryk wspierał działalność swojego brata, Marka, któremu postawiono zarzuty udziału w aferze przemytniczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.