Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4216 miejsce

Maclaren wycofuje z USA milion dziecięcych wózków

Maclaren, jedna z największych brytyjskich firm produkująca wózki dla dzieci, wycofuje z USA spacerówki, ponieważ mogą być niebezpieczne dla maluchów. Przyczyną tej decyzji jest amputacja palców u 12 dzieci, które włożyły rączki w zawiasy wózków.

 / Fot. K.KrzewskaSpacerówki "parasolki" są wyposażone w mechanizm zawiasów, który pozwala na ich szybkie składanie oraz rozkładanie. Niestety właśnie w te zawiasy wpadały palce amerykańskich dzieci. Według amerykańskiej komisji ds. bezpieczeństwa towarów konsumpcyjnych, zawiasy wózków Maclaren stwarzają ryzyko uszkodzeń oraz amputacji palców dzieci, dlatego nie powinny być używane.

Firma Macleren wyposaża klientów w darmowe nakładki na zawiasy, które mają rozwiązać problem, ale wycofanie miliona spacerówek z rynku jest nieodwracalne. Jaki wpływ będzie miało to zdarzenie na dalsze losy firmy? Charlotte Addison, rzeczniczka prasowa Maclarena w USA twierdzi, że firma nie podejmie podobnych działań w Europie i na innych rynkach, ale jest gotowa wysłać rodzicom nakładki zabezpieczające. Bahman Kia, szef amerykańskiego Maclarena powiedział, że mimo wypadków, spacerówki spełniają normy bezpieczeństwa w USA, Europie i Japonii. Zmodyfikowana wersja z bezpiecznymi osłonami pojawi się w przyszłym roku.

Firma Maclaren została założona przez Owena Maclarena w 1965 roku. Pilot-oblatywacz i inżynier lotnictwa zaprojektował lekką spacerówkę, gdy zobaczył swoją córkę zmagającą się z tradycyjnym, ciężkim wózkiem.

Źródło

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

a o mały włos nie kupiliśmy maclarena. Rozsądek jednak skłanił nas na palex bo i polski i tańszy a ty jeszcze wygląda na to że bezkonkurencyjnie najbezpieczniejszy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.