Facebook Google+ Twitter

Madeleine Albright z wizytą w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-10 21:00

Była szefowa amerykańskiej dyplomacji chwali nową politykę Stanów Zjednoczonych wobec Rosji.

Madeleine Albright, amerykańska sekretarz stanu za czasów prezydenta George'a Busha seniora powiedziała w Warszawie, że ocieplenie stosunków między Waszyngtonem a Moskwą pomoże w rozwiązaniu takich problemów jak wojny w Afganistanie czy kryzys gospodarczy i globalizacja.

Podczas dyskusji na Uniwersytecie Warszawskim Madeleine Albright podkreśliła, że Stany Zjednoczone potrzebują Rosji we wszystkich tych sprawach. "Rosja jest bardzo istotna przy rozwiązywaniu wszystkich tych problemów, bo mamy tutaj wspólny interes. Myślę, że wszyscy bardzo chcielibyśmy zobaczyć, że Rosja może rzeczywiście pomóc w tych kwestiach" - stwierdziła.

Polski minister spraw zagranicznych, który razem z Madeleine Albright wziął udział w dyskusji na Uniwersytecie Warszawskim podkreślił, że wspólne działania Rosji i USA w kwestiach rozbrojenia leżą również w interesie Polski. Nie chciał jednoznacznie powiedzieć, czy nowa amerykańska polityka wobec Rosji może oznaczać koniec projektu tarczy antyrakietowej w Polsce. "Jest naturalne, że nowa amerykańska administracja rozmawia z Rosją o tarczy. My też o tym z Rosją rozmawiamy. Będziemy cierpliwie czekać na to, co Ameryka zdecyduje się zrobić teraz ze swoim własnym projektem" - powiedział Sikorski.

Madeleine Albright i Radosław Sikorski wzięli udział w dyskusji "Demokracja w czasie globalnego kryzysu". Spotkanie zostało zorganizowane przez stowarzyszenie Wspólnota Demokracji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wspólnota Demokracji nie jest stowarzyszeniem- to organizacja międzyrządowa, której Polska jest członkiem, a inicjatorami jej powstania byli Albright z Geremkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

- Madeleine Albright była Sekretarzem stanu za czasów Billa Clintona, a nie seniora Busha. Przed sporządzeniem notatki warto czasem sięgnąć choćby do encyklopedii. MINUS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.