Facebook Google+ Twitter

Madonno, Czarna Madonno!

Madonna w Warszawie, jak była, tak się zmyła. Jeśli jednak wierzyć prognozom “Krucjaty Młodych”, powinna pozostawić po sobie rzesze obrażonych katolików i zbulwersowanych patriotów.

Madonna w Warszawie jak była, tak się zmyła. Jeśli jednak wierzyć prognozom “Krucjaty Młodych”, powinna pozostawić po sobie rzesze obrażonych katolików i zbulwersowanych patriotów. Sądząc więc po tłumach na Stadionie Narodowym, Polacy to zagrają “bezbożnych i antypatriotycznych zdrajców”, a do tego masochiści.

Przypomnijmy: gdy okazało się, że niejaka Louise Ciccone znów wystąpi w Polsce, w mediach pojawił się ostry protest przeciwko organizacji jej koncertu na naszej ziemi.

Jednak mimo protestu oraz wszelakich apeli środowisk katolicko‑patriotycznych do jego bojkotu, naród polski (ponoć w 97 proc. katolicki) tłumnie stawił się na płycie Boiska Narodowego, by obejrzeć “gorszący” seans wywijania tyłkiem i krucyfiksem. Ponadto, swe upodobania naród ten potwierdza niesłabnącym zainteresowaniem płytami Madonny. Wniosek nasuwa się tylko jeden: te Polaki to nic ino czyste “bezbożniki”!

Ale idźmy dalej: “To celowa prowokacja! Nie pozwólmy zbezcześcić naszych świętości!” – grzmi Krucjata na wieść, że koncert ma odbyć się dokładnie w rocznicę Powstania Warszawskiego. Jednak co z tym faktem robią w/w bezbożniki? Ano okazują się również antypatriotami: za nic mają powstanie oraz powstańców i centralnie 1 sierpnia lezą na Madonnę. No rzeczywiście: karygodna, antypolska postawa!

Lecz mało i tego: protestujący ryczeli, jakoby “Madonna chce po raz kolejny zakpić z Polaków”. A jaka była tychże Polaków reakcja? Ano taka, że - jak te masochisty - podreptali na koncert i dali z siebie kpić!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Haha!
Drogi "Czytelniku", musisz być zapewne jakimś domorosłym krytykiem literackiem, a może niespełnionym polonistą, marzącym, by stać się drugim prof. Miodkiem?
Doprawdy, Twoje docinki skupione na stylistyce mojego pisania brzmią jakby Twe prawdziwe powody krytyki były inne, lecz albo obawiasz się je sformułować, albo nie masz za wiele do powiedzenia. Ale dziękuję za Twe wpisy tak czy inaczej. Niech naród wie jak walczyć z antykato..., ups, pardon - z grafomanią! ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jolka
A skąd wiadomo że jest czarna? Ta twarz może opalona a dalej nic nie widać bo przykryte zlotem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
  • Czytelnik
  • 22.08.2012 20:14

Z przykrością muszę stwierdzić, że nie tylko nie zrozumiał Pan pojęcia "obraza uczuć religijnych" ale także ani słowa z tego co Panu napisałem.
Jeśli chodzi o głos rzekomo iście główno-nurtowy (cokolwiek by ten egzotyczny słowotwór miał znaczyć) to nie widzę tutaj żadnego odniesienia.
Dodatkowo ośmiesza się Pan kolejnym stwierdzeniem, że się Pan nie utożsamia się z Kodeksem Karnym. Jeszcze raz apeluje aby zajrzał Pan do słownika zanim zacznie używać słów, o których znaczenia nie ma pojęcia. Jak można się utożsamiać bądź nie z kodeksem karnym? A utożsamia się Pan z ruchem prawostronnym w Polsce i w większości krajów Europy?
Na domiar wszystkiego proszę w kontekście ostatniego zdania, że celem tego "felietonu" jest "poruszenie do myślenia nad pojęciem "obrazy uczuć religijnych"", przejrzeć tagi jakie Pan dołączył do tego artykułu. Naprawdę żenujące.
Pozdrawiam po polsku i życzę zdrowia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochany użytkowniku "Czytelnik"
jakże wspaniały jest Twój głos, iście "główno-nurtowy"! :-)
Cytujesz Kodeks Karny. Świetnie. Tyle że ja się z nim nie utożsamiam. Wiem, jako obywatel RP mu podlegam, lecz nie uważam, by był bez luk, tak jak bez luk rzekomo jest religia przeciętnego Katolika.
I celem powyższego felietonu nie jest niczyje obrażanie ani obrażanie się, a poruszenie do myślenia nad pojęciem "obrazy uczuć religijnych".
Pozdrawiam po Chrześcijańsku. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
  • Czytelnik
  • 11.08.2012 20:02

Bardzo niski poziom tego artykułu odzwierciedla liczba odsłon i średnia ocen. Rażą błędy merytoryczne:
1) nie ma tworu, który nazywa Pan boiskiem narodowym- jest co najwyżej Stadion Narodowy
2) ubogi zasób słów i język daleki od dziennikarskiego: "jak była, tak się zmyła", "protestujący ryczeli", "lezą na Madonnę"
3) żenujące słowotwórstwo: "antypatriotami"
4) brak rzetelności (delikatnie mówiąc), gdyż na koncercie wcale nie tak tłumnie stawił się ten naród polski (cyt. "Sądząc więc po tłumach")
Na sam koniec kwiatkiem do kożucha tego "artykułu" jest wywód o obrazie uczuć religijnych, którym Pan się całkowicie ośmieszył. Proszę przeczytać choćby artykuł 196 Kodeksu Karnego (Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2).
Proszę się zatem nie obrażać tylko po prostu wziąć do pracy czy jakby Pan to ujął "podreptać do roboty" i poczytać coś zwanego po prostu literaturą. To poszerzy Pana horyzonty myślowe, pozwoli zrozumieć takie pojęcia jak obraza uczuć i przede wszystkim poprawi warsztat dziennikarski przez ubogacenie i usystematyzowanie słownictwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 10.08.2012 14:41

Mam dwie wątpliwości....Czarna Madonna w Polsce to Jasna Góra . Tytuł ?
po drugie piosenkarka to Madona - chyba ,że się mylę.
Nie mam nic p-w jej występowi w Polsce .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.