Facebook Google+ Twitter

Mądrość prawieków - archeologiczne podejście do tematu

Jakie było życie naszych przodków? Co pozostawili po sobie neandertalczycy? Dlaczego tak ważna powinna być dla Nas przeszłość? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziemy w książce "Mądrości prawieków. O czym przypominają nam pradawni".

Okładka książki "Mądrości prawieków. O czym przypominają nam pradawni" / Fot. M. WróbelAutorem tej książki jest Zdzisław Skrok - archeolog, publicysta i zarazem popularyzator nauki. Jest autorem wielu książek z zakresu archeologii, dziejów cywilizacji i poszukiwania skarbów.

Autor "Mądrości prawieków. O czym przypominają nam pradawni" stawia fundamentalne pytania o znaczenie przeszłości w naszym życiu. Zastawiania się czy przeszłość i jej przejawy, czyli rzeczy, starocie, jest nam do czegoś potrzebna czy też nie warto zawracać sobie nią głowy, zawracać sobie głowy tymi rzeczami, przodkami i ich losem? Pisarz przekonuje, że przeszłość służy nie tylko zainteresowanym historią, przede wszystkim powinna pozwolić odnaleźć istotę człowieczeństwa niezależnie od czasu, w którym przyszło ludziom żyć.

„Teraźniejszość jest zwykle kłopotliwa i niejasna z powodu swej bliskości, przyszłość nieznana i tylko przeszłość może być dla nas pocieszeniem i pouczeniem".

Książka "Mądrość prawieków. O czym przypominają nam pradawni" jest połączeniem filozofii z historią, uporządkowanej w przejrzyste i czytelne rozdziały dotyczące kolejnych zagadnień, takich jak praca, rola kobiety w społeczeństwie, taniec, bogowie czy choćby włosy. Autor stara się zgłębić naturę człowieka pradawnego i starożytnego przez co prezentuje obraz człowieka współczesnego, w którym pozostały jednak dawne instynkty.

Plusem tej książki są ciekawe i zajmujące, działające na wyobraźnie i pozwalające na dokładne wyobrażenie sobie opisywanego obiektu opisy a także intrygujące przykłady.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.