Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1919 miejsce

Mądry Polak przed szkodą, czyli jak uniknąć błędów przy aranżacji

Aranżacje wnętrz kuchni to niezwykle ważne wydarzenie dla większości z nas. Do projektu przystępujemy z wielkim zaangażowaniem. Szukając inspiracji przeglądamy dziesiątki czasopism i strony w Internecie.

Aranżacja sufitu podwieszanego w kuchni umożliwia ukrycie rur wentylacyjnych. Kuchenka nie zawsze musi się znajdować przy kominie. Pozwala również na odpowiednie doświetlenie blatu roboczego. / Fot. projekt kuchni Urszula TomaszewskaJuż na początku tworzy się podstawowy problem: co wybrać? Jesteśmy zagubieni w ilości dostarczonych nam informacji. Często skupiamy się nad samą wizualizacją zupełnie zapominając o ergonomii. Warto uporządkować zgromadzoną wiedzę zanim zaczniemy wykonywać projekt kuchni. Skorzystanie z poniższych rad być może pozwoli nam rozwiać niektóre wątpliwości.

Przy zakupie lodówki z inoksu należy zwrócić uwagę na jej „palcowość”. Sprzęt ten jest dość często dotykany i jeśli powierzchnia inoksu nie jest zabezpieczona specjalną powłoką antypalcową utrzymanie jej w porządku może przysparzać problemów. Lodówka ponadto nie powinna sąsiadować ze zlewozmywakiem.

Przy zakupie okapu, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale i na głośność pracy urządzenia. W sytuacji, gdy wyjście komina jest umieszczone w pewnej odległości od okapu warto częściowo podwiesić sufit. Pozwoli to na ukrycie rury odprowadzającej, uplastyczni wnętrze i umożliwi na zainstalowanie punktów świetlnych. W większości bloków zabronione jest podłączanie okapu do komina. Nie stanowi to jednak problemu, bowiem prawie wszystkie okapy działają jako kominowe i pochłaniacze.

W małych kuchniach warto zabudować szafkami kaloryfer wypuszczając ciepło przez specjalne kratki wentylacyjne umieszczone w blacie i cokole. W niedużych kuchniach doskonale zdają egzamin pawlacze, które chociaż trudno dostępne pozwalają na schowanie wielu rzadziej używanych przedmiotów.

Przy planowaniu mebli warto uwzględnić wzrost domowników, zarówno przy podwieszaniu szafek górnych, jak również umieszczeniu blatu roboczego. Zaowocuje to bezpieczeństwem pracy i zdrowszym kręgosłupem.

Umieszczenie kuchenki w rogu lub w przejściu utrudnia korzystanie z niej, a wystające uchwyty patelni mogą być przyczyną groźnych poparzeń.

Nie starajmy się za wszelką cenę zminimalizować zlewozmywaka. To jedno z podstawowych miejsc pracy. Powinno być wygodne. Pamiętajmy o tym, by nie umieszczać przyłączy wodnych i elektrycznych bezpośrednio za planowaną zmywarką. Zmywarka dochodzi bezpośrednio do ściany.

Podstawą dobrej aranżacji jest projekt kuchni wykonany na samym początku, przed jakimikolwiek pracami wykonanymi w tym wnętrzu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.