Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24416 miejsce

Madryt tonie w śmieciach

Pracownicy odpowiedzialni za wywóz śmieci i porządek na ulicach Madrytu od wtorku strajkują przeciw planowanym zwolnieniom i obniżkom płac o 40 procent. Stolica Hiszpanii zamienia się powoli w wysypisko.

Śmieci zalegają na ulicach Madrytu / Fot. PAP/EPAOd początku tygodnia nie pracuje już blisko 90 procent z 6 tysięcy pracowników trzech firm odpowiedzialnych za wywóz śmieci i porządek w mieście. Mieszkańcy palą odpadki w ogródkach lub zostawiają je w uliczkach.

Osoby zatrudnione przy wywózce śmieci zarabiają średnio około 1000 euro, a pracownicy odpowiedzialni za porządek w parkach miejskich otrzymują miesięcznie 900 euro. Najnowsze plany miejskiego magistratu przewidują zmniejszenie tych sum o 40 procent. Do tej pory zwolniono także około 350 osób, a następne 1100 jest przewidzianych do rozwiązania umowy. Powodem takich decyzji jest kryzys ekonomiczny, który poważnie dotknął mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego.

Sami mieszkańcy popierają postulaty związkowców, obwiniając za zamieszanie władzę. - Myślę, że musimy poprzeć protestujących, bo ten strajk to następstwo polityki ignorowania obywateli - powiedział reporterom agencji AFP 51-letni José Antonio Zaragoza.

Władze Madrytu nie zamierzają rozmawiać z przedstawicielami dwóch centrali związkowych, a palenie śmieci na ulicach przez mieszkańców nazwały "miejską partyzantką". Wiele wskazuje na to, że stolica Madrytu podzielić może los Neapolu, kiedy to w 2008 i 2010 roku w mieście zalegały tony odpadków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.