Facebook Google+ Twitter

Madzia została zamordowana? Śledczy sprawdzają taką wersję wydarzeń

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-03-21 15:12

"Na obecnym etapie śledztwa badane są różne wersje, w tym ta, że została ona pozbawiona życia w wyniku celowego i zaplanowanego działania osób trzecich" - powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielRzeczniczka katowickiej prokuratury stwierdziła, że prawdopodobieństwo udziału osób trzecich istnieje "co najmniej w ukryciu zwłok dziecka, oraz w dalszych działaniach zmierzających do uniknięcia odpowiedzialności karnej przez sprawców lub sprawcę".

Materiał dowodowy, jaki zebrano jest obszerny, a prokuratura otrzymała już wyniki badań toksykologicznych i psychologicznych matki dziewczynki. "Na bieżąco weryfikowane są informacje od zgłaszających się do prokuratury osób postronnych" - dodała rzecznik.

Zobacz: Prof. Nęcki o matce Madzi z Sosnowca: Silne rysy psychopatyczne


Półroczna Magda zginęła 24 stycznia. Początkowo jej matka utrzymywała, że została napadnięta, a dziecko uprowadzono z wózka. Ostatecznie przyznała, że dziewczynka zmarła na skutek nieszczęśliwego wypadku, a ona w panice i ze strachu ukryła jego ciało. Wskazała też miejsce zostawienia zwłok - zrujnowany budynek kolejowy przy torach.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

ptaszynski
  • ptaszynski
  • 23.03.2012 18:37

coraz bardziej jest prawdobodobna wersja zabójstwa z premedytacją ,, policja wykonała kawał dobrej roboty i przy tej sprawie zdobedzie duzo plusów gdy wszystko tu wyjasni a to nie jest takie proste... ale przy okazji może pokazać ze nie ma zbrodni doskonałej jeśli takowa tutaj była ....ale po uchyleniu przez prokurature częsci sledztwa ... można powiedziec ze w tej zagmatwanej sprawie policja naprawde sie stara o wyjasnienie...te częsciowe dane sa szokujace...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 22.03.2012 14:24

wiele wersji jest możliwych ,i ta z zabójstwem jest prawdobodona .. ale to ciężki przypadek i policja bedzie musiała sie diabelnie napracować by ustalić fakty.. jesli wersja matki była prawdziwa czy poddała sie wariografowi... bo to daje inny zakres poszukiwania dowodów... wariograf chyba w 99% a może i więcej daje odpowiedż czy ktoś kłamie czy.. nie i dla dobra sledztwa byłoby to najlepsze a jeśli nie chce jesli sie boi tego jak ognia to jest ukierunkowanie śledtwa i wtedy wie policja czego szukać...czy nakazem sądowym nie można poddać takiej osoby niechcącej badaniu wariografem ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taki sobie ,ojciec
  • Taki sobie ,ojciec
  • 22.03.2012 12:45

Ci rodzice Ś.pamięci 6 miesięcznej Madzi podchodzą mi pod ludzi z psychopatycznymi wynaturzeniami!
Widziałam w swoim życiu przypadki jak reagują rodzice na śmierć swego dziecka -zawsze tak samo ;są zamknięci w sobie i widać u nich ból jaki w sobie noszą po stracie swego ukochanego dziecka .U "rodziców " ś.p Madzi tego nie widać .Matka z premedytacja postawiła Policje i uczciwych ludzi na nogi .Wielu szukało to dziecko tak jak by to było ich dziecko -TEGO NIE ROBIŁA RODZINA I "'rodzice" tej małej MAGDY .
wiemy .ze ci mlodzi ludzie "rodzice"Magdy chodzili na różne pielgrzymki z katolikami i udzielali się w swoim kościele!Dlaczego ten wątek jest przemilczany i celowo marginalizowany?Czy czasem to dziecko nie zostało poczęte na pielgrzymce albo w alkowach hierarchy w Kościele rzymskokatolickim ???? Tak łatwo to jest zamiatane pod dywan i dosłownie nic się nie mówi z kim "matka " Madzi na co dzień przebywała i z kim utrzymywała stosunki seksualne .Jej mąż wygląda mi na marionetkę , który gra swoja rolę .Tak samo gra rolę jak jego żona i "matka " !.cytuję słowa pana Janusza Bartkiewicz"Fachowcy wiedzą, że wszystko jest możliwe i dlatego każda, nawet najbardziej "dzika" wersja zdarzeń musi być przez nich sprawdzona. "kon.cyt.
WŁAŚNIE DLACZEGO TEGO SIĘ NIE ROBI I WYPUSZCZONO TA KOBIETĘ "matkę"?Kogo chce się uchronić przed podejrzeniem ojcostwa i podjudzania do tej śmierci , albo bo morderstwa ?KOMU WAŻNEMU ZALEŻY ABY Z " WINNYCH " rodziców Madzi ,ZROBIĆ GWIAZDY NICZYM W TEATRZE ?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każda tzw. sprawa kryminalna rodzi wiele podejrzeń, ale największe budzą się w umysłach ignorantów. Fachowcy wiedzą, że wszystko jest możliwe i dlatego każda, nawet najbardziej "dzika" wersja zdarzeń musi być przez nich sprawdzona. I dlatego sprawdza się też wersje o zabójstwie dziecka. Tak samo, jak sprawdzano wersję o zamachu terrorystycznym na samolot TU-154, którym leciała polska wycieczka - z udziałem prezydenta Kaczyńskiego - do Katynia. Jednakże fakt, że materiały śledztwa przedstawione sądowi nie uprawdopodabniały możliwość popełnienia zabójstwa (bo sąd areszt nakazał uchylić) wskazuje - z prawdopodobieństwem zbliżonym do pewności - że w tym przypadku mieliśmy do czynienia z wydarzeniem tragicznym, być może będącym wynikiem pewnej beztroski matki dziecka, ale nie zabójstwem. Za długo się takimi sprawami zajmowałem, aby w te "spiskowe teorie" wierzyć i przykładać do nich jakaś wagę. Natomiast rewelacje pseudo detektywa pominę milczeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 22.03.2012 11:12

@Karol Kossakowski. Wie Pan co,że taka wersja wydarzeń to nawet do głowy mi nie przyszła! Już i te poprzednie wydarzenia w głowie mi się nie mieściły. Dziecko nie żyje,matka dobrze o tym wie a cała Polska ma szukać rzekomo porwanego dziecka. Czy ona uważa,że ludzie są tacy głupi,że nie dojdą do prawdy? To,co się teraz dzieje z tą sprawą,jest dalszym ciągiem dochodzenia do prawdy,która jest ukryta. Wtedy,gdy znaleziono martwą dziewczynkę pod gruzami,oglądałam w internecie wypowiedź jasnowidza Jackowskiego. Nie chcę jej tutaj dokładnie cytować ale zrozumiałam,że on uważa śmierć dziecka za sprawę bardzo podejrzaną.
Nie tylko jeden Jackowski,jako jasnowidz,skupiał się na tej sprawie. Wiadomo mi,że policja zaangażowała do współpracy także i innych poważnych jasnowidzów w poszukiwaniu ''zaginionej" Madzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W rodzinach gdzie rządzi alkohol , dzieci i cała rodzina broni alkoholika. W dziecinnstwie matka Magdy żyła w takiej rodzinie. Zawsze go kryje przed obcymi. On jest najważniejszy . Lęk przed alkoholikiem jest większa niż miłość nawet do małego dziecka.Moim zdaniem matka Magdy i Jej mąż kryją kogoś kto Ją całe życie terroryzyje. A bliscy sprawcy wynajeli Rutkowskiego aby od siebie odrzucać oskarzenia i teraz Rutkowski znów spojrzenia wszystkich kieruje na brata matki Magdy i dopiera teraz mówi że On też nie poddał się badaniom na prawdomówność wiarografem.
Szuka się kolejną osobę do bronienia sprawcy. A żona alkoholika poświęci nawet swoje dzieci dla swojego męża. Pierwsza wersja się nie udała z porwaniem i trzeba było wymyśleć nieszczesliwy wypadek. Jednak matka Magdy nie wiedziała gdzie leży tak naprawde dziecko , bo pierwsze miejsce wskazane było niewłaściwe. I tu znów nie pomogła sprawcy. W nagrode za branie wszystkiego na siebie ma pomoc i z łatwością manipulują dalej telewizją. W takich sytuacjach myśle , że nikt by nie chciał udzielać wywiadów. Jednak ona robi wszystko aby bronić kogoś, dlatego z łatwością im to przychodzi. Mówią to tak jak aktorzy którzy nauczyli się scenariusza napisanego przez sprawce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 21.03.2012 21:50

W czasie poszukiwań dzieciątka,rzekomo porwanego,dowiedziałam się,że zawsze w takich kryminalnych sprawach- tutaj była przecież mowa o porwaniu,policja współpracuje z jasnowidzami. Już  niejedną sprawę rozwiązali. Matka dziecka wszystkich przecież okłamała. I tego właśnie zrozumieć nie można,dlaczego. Naraziła na ogromne koszta i wysiłek poszukiwań a sama ukryła całą prawdę. Dlatego nie należy się dziwić,że dla policji i prokuratury nie jest osobą wiarygodną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2012 17:19

Dziennikarz zadał pytanie: czy prokuratura bierze pod uwagę motyw morderstwa?, rzeczniczka odpowiedziała: "Na obecnym etapie śledztwa badane są różne wersje, w tym ta, że została ona pozbawiona życia w wyniku celowego". Tytuł jest adekwatny do słów pani prokurator.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem tytuł tekstu "Madzia została zamordowana?" zdecydowanie nie pasuje do tego medium i zbyt jednoznacznym. Prokuratura nie mówi o morderstwie tylko o podejrzeniu udziału osób trzecich w pozbawieniu życia półrocznej Magdy a jeśli dziennikarz posuwa się do takiego uogólnienia oznacza, że nie ma nic wartościowego do zaproponowania czytelnikowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 21.03.2012 15:26

A było to tak wg mnie : Matka wyjechał pustym wózkiem na " spacer " i udawała porwanie . Tata w tym czasie wywiózł martwe dziecko i przysypał ciężkim gruzem .Potem już tylko udawali lament . A co robił tam Rutkowski ?