Facebook Google+ Twitter

Mafia zarabia dzięki filmowi o... mafii!

Za dwa tygodnie, we Włoszech ukaże się w sprzedaży film pt. "Gomorra", nakręcony na podstawie słynnej książki Roberto Saviano o tym samym tytule. Kulisy działania neapolitańskiej kamorry pokazane w filmie doceniło jury festiwalu w Cannes. Dziś w Neapolu DVD z filmem już jest w sprzedaży.

Screen ze strony dziennika "Corriere del Mezzogiorno". / Fot. corrieredelmezzogiorno.corriere.it"Gomorra" trafi do sprzedaży w całych Włoszech 3 grudnia. Jednak od dziś film można już kupić w większości kiosków na terenie kraju. Płyta jest w opakowaniu, ze znaczkiem potwierdzającym jego autentyczność i z napisem “premiera”. Przeciętny kupujący nie zorientowałby się, że to podróbka. I to jaka podróbka!

Oryginalny film "Gomorra" będzie pokazywany w Polsce od stycznia 2009 roku. / Fot. Syrena FilmsJak się okazuje, dostępna w kioskach płyta, która kosztuje 6 euro, to nowy interes mafii. Ale nie tylko. Kamorra posunęła się o wiele dalej i przy okazji zarobku ze sprzedaży podróbki, postanowiła wybielić swój niekorzystny wizerunek. Film został bowiem w pewnym stopniu zmodyfikowany. Ponieważ "Gomorra" jest nakręcona w neapolitańskim dialekcie, nie wszyscy widzowie są w stanie zrozumieć dialogi. Dlatego też film posiada napisy po włosku. Mafiozi usunęli niektóre z nich, twierdząc, że są poniżające i obrażające dla organizacji.

Jak mówi "oficjalne" oświadczenie mafii - “ich” film skierowany jest tylko do widzów neapolitańskich, którzy sprawnie posługują się dialektem. Jednak nawet rodowici neapolitańczycy chwilami mają trudności ze zrozumieniem dialogów. tutaj.

Zobacz trailer oryginalnego filmu pt. "Gomorra":


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.11.2008 02:29

+) Mogę tylko powiedzieć: Sodoma i Gomorra.... A kto rządzi u nas?....... Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe przyznam.
Ponoć w Neapolu rządzi mafia, więc dziwić się nie można.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ksiązka jest "szkoleniowa" :) ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w Polsce, to już tłumy pytają o tę książkę, która już miała swoją premierę, jednak jeszcze nie wszędzie jest dostępna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.11.2008 10:52

(+) Rety...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.