Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3968 miejsce

Magda Anioł: Dzisiejszy świat zupełnie ześwirował

Szczera rozmowa z wokalistką Magdą Anioł o początkach jej kariery, szukaniu swojej drogi w życiu i show biznesie.

Magda Anioł / Fot. z archiwum domowego Magdy AniołWielu młodych ludzi w okresie dojrzewania odrzuca wartości wpajane im przez rodziców. Wiem, że i Pani taki bunt przeżyła, jednak udało się Pani odnaleźć drogę do Boga?
- Szczytem ludzkiej głupoty jest przekonanie o swojej mądrości. Chyba każdy człowiek był kiedyś na takim szczycie, choć w rzeczywistości ten szczyt to ciemna dolina. Ja oczywiście też tam byłam i pewnie będę bywała tak długo, jak długo przyjdzie mi na tym świecie borykać się z własnymi ograniczeniami. Dlaczego mówi się, że upadek na samo dno bywa największym błogosławieństwem? Przecież nie dlatego, że lubimy cierpieć.

Gdzie bardziej niż na dnie człowiek odkrywa swoją kruchość i bezradność? Właśnie w takim stanie pojawia się wyjątkowa szansa by w naszych sercach zakiełkowało ziarno pokory. A nic tak nie zachęca Boga do współdziałania z człowiekiem jak nasze pokorne: ratuj Panie! Człowiek od zarania świata ma wciąż ten sam problem: chce być bogiem! Właśnie dlatego młodzi odrzucają "te" wartości - nie chcą by ktoś im mówił co mają robić, ale chcą robić to na co mają ochotę.

Jako młoda dziewczyna robiłam to, na co miałam ochotę. Kiedy to się działo, wydawało mi się, że wszystko jest ok. Zupełnie jak Ewa w raju sięgając po "zakazany owoc" spostrzegła, że jest on "rozkoszą dla oczu". Dramatyczne konsekwencje złamania Bożego prawa często odczuwamy dopiero po jakimś czasie. Moje życie się załamało. I to nie ja po latach odnalazłam Boga. To Bóg odnalazł mnie. Albo inaczej, cierpliwie wyczekiwał mnie z otwartymi ramionami. Jak miłosierny Ojciec syna marnotrawnego przygarnął i wyprawił wielką ucztę. Naprawdę Bóg okazał się dla mnie hojniejszy niż mogłam to sobie wyobrazić. I tak jak w tej przypowieści jest wokół wielu "starszych braci syna marnotrawnego", zgorszonych, oburzonych i zazdrosnych o to, że Ojciec śmiał tyle dać takiemu grzesznikowi jak ja.

Staram się jednak, by to Ewangelia tłumaczyła moje życie, a nie ludzkie gadanie. A młodych mogę tylko zachęcić do odkrywania tej cudownej prawdy: człowiek jest stworzeniem. A jego Stwórcą nie jest jakiś bezduszny tyran, który stawia surowe wymagania i tylko czeka, by nas ukarać. Człowieka stworzył Bóg, który jest Miłością!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Kazimierz Hadała
  • Kazimierz Hadała
  • 28.07.2011 20:45

Magda tak trzymać,wywiad celujący.
Chrześcijańskie zespoły bliżej Boga.
Jestem tego samego zdania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajny wywiad. Koncerty promujące nową płytę Magdy Anioł już w niedziedzię 17 X na Dewajtis 3 (bilety:www.chrzescijanskiegranie.pl) oraz w Chorzowie (chck.pl)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję, wywiad ciekawy bo rozmówca interesujący :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratulacje ciekwego wywiadu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.05.2010 20:10

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.