Facebook Google+ Twitter

Magda Jethon ponownie szefem Trójki

  • ania ka
  • Data dodania: 2010-11-09 19:03

Magda Jethon od dziś, 9 listopada ponownie jest dyrektorem radiowej Trójki. Po odwołaniu Jacka Sobali i półrocznym vakacie wróciła na swoje stanowisko.

 / Fot. PAPMagdalena Jethon kierowała Trójką od lutego do grudnia 2009 roku, kiedy to została odwołana przez zarząd złożony z przedstawicieli PiS i SLD. Stanowisko szefa Trójki objął Jacek Sobala. Jego powołanie od początku budziło kontrowersje. Sobala do radiowej Trójki ściągnął dziennikarzy znanych z prawicowych poglądów, którzy dostali godzinne pasmo w najlepszym czasie antenowym.

Przeciwko decyzji zarządu Polskiego Radia zaprotestowali dziennikarze Trójki, jej byli pracownicy, warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a nawet słuchacze Programu III. Jednak protesty nie przyniosły żadnych efektów.

Sobala został odwołany z funkcji dyrektora dopiero pod koniec mają br., z powodu naruszenia zasad etyki dziennikarskiej (pojawił się na politycznym, przedwyborczym wiecu kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego).

Od 26 mają, gdy odwołany został Jacek Sobala, stanowisko szefa Trójki było nieobsadzone. Pracami stacji kierował członek zarządu Polskiego Radia Wojciech Poczachowski. Mimo iż powrotu Magdy Jethon na stanowisko domagał się minister skarbu Aleksander Grad, po odwołaniu Sobali nie została przywrócona na stanowisko dyrektora stacji. Jednak dziś słuchacze radiowej Trójki mogą odetchnąć z ulgą.

Magdalena Jethon wraca do kierowania radiową Trójką. Będzie pełniącą obowiązki dyrektora - powiedział PAP Radosław Kazimierski, rzecznik publicznego radia.

Od marca br. Jethon pracuje nad tworzeniem kanałów internetowych Trójki, a od wczoraj na antenie możemy słuchać jej nowej sześciominutowej audycji "Trójkowa powtórka z historii”. Audycja jest nadawana w poniedziałki o 9.15 i prezentuje wydarzenia drugiej połowy XX wieku, wykorzystując archiwum Polskiego Radia. Zastąpi poniedziałkową audycję "Tym żył świat" (nadal będzie można jej słuchać od wtorku do piątku).

Jethon prowadzi również cykliczne spotkania "Artyści w Bohemie" w Bydgoszczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

mar2ha
  • mar2ha
  • 10.11.2010 10:26

SUPER! Rewelacyjna wiadomość !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Tetter
  • Jan Tetter
  • 10.11.2010 07:24

No fajnie, a kto to jest ta pani Magda Jethon?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznam,że też mnie ta wiadomość ucieszyła. Mam do dobrej Trójki sentyment :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Laura Suchenek
  • Laura Suchenek
  • 09.11.2010 20:24

Miałam okazję przez ponad rok współpracować z panią Magdą Jethon. Wiem, że jest prawdziwą profesjonalistką. Zna się na tym co robi.

Trójka jest w dobrych rękach;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie, cieszę się, że Trójka wraca do siebie... (5)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.