129562 miejsce

Magda Linette i Anna Korzeniak odpadły!

Niestety M. Linette i A. Korzeniak nie udało się awansować do gier finałowych eliminacji Turnieju Polsat Warsaw Open 2010.

Radość M. Linette / Fot. Greta SchonknechtZ podowu porannego deszczu mecz Linette i Chakvetadze rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem. 17-letnia Polka walczyła zacięcie i cieszyła się z każdego dobrego zagrania. Po wygraniu drugiego seta była nadzieja na ciekawą rywalizację. Niestety Linette przegrała zdobywając symbolicznego gema (A. Chakvetadze 6:4, 4:6, 6:1). Po meczu Magda usłyszała ciepłe słowa od samego Wojciecha Fibaka.

A. Chakvetadze / Fot. Greta SchonknechtAnna Korzeniak, choć przegrała pierwszego seta 4:6, to w drugim secie szła łeb w łeb z Ukrainką Lesyą Tsurenko. Obie zawodniczki zdobywały gemy przy swoich serwisach, bądź serwisach przeciwniczki. Tak doprowadzily do stanu 5:5, kiedy to zaczął padać deszcz. Meczu nie przerwano. Do piłek przyklejala się ceglasta nawierznia kortu, wiał nieprzyjemny wiatr testując zawodniczki. To Tsurenko lepiej wytrzymałe te trudne warunki gry. Szybko zdobyła dwa gemy i tym sposobem przeszła do gry finałowej elminacji. (L.Tsurenko 6:4, 7:5).
A. Korzeniak / Fot. Greta SchonknechtL. Tsurenko / Fot. Greta Schonknecht / Fot. Greta Schonknecht