Facebook Google+ Twitter

Magdalena Czeremuszkin - malarstwo - Galeria Schody 10-22.12.2014

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-12-09 21:59

Sielskie krajobrazy w których czai się niepokój pełen subtelnych metafor zajrzy Wam w oczy, by na długo zmącić spokój myśli i ducha. Witajcie w baśniowym świecie niezwykłych prac...

Sielskie krajobrazy w których czai się niepokój pełen subtelnych metafor zajrzy Wam w oczy, by na długo zmącić spokój myśli i ducha. Witajcie w baśniowym świecie niezwykłych prac autorstwa Magdaleny Czeremuszkin, obok którego nie sposób przejść obojętnie.
Autorka z pełną premedytacją zachęca widza do postrzegania jej dzieł w dwóch płaszczyznach. Pierwsza, wizualna i w pełni empiryczna pozwala docenić walory estetyczne mieszanki wspaniałych pejzaży i jedynych w swoim rodzaju groteskowych bohaterów. Druga, intuicyjna zanurza szósty zmysł odbiorcy w mroku i głębokiej refleksji nad sytuacjami wykreowanymi i przedstawionymi przez artystkę za pomocą uczuć które wyrażają bohaterowie jej dzieł.
Prace Czeremuszkin są pełne ludowych motywów i akcentów, w które autorka zręcznie wplata garściami emocje i ludzkie odruchy. Bohaterowie obrazów nie wywołają na twarzy widza ciepłego uśmiechu, nie doprowadzą też do łez ale mimo to wyraz ich osobliwych twarzy nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Obrazy artystki przykuwają uwagę głównie przez połączenie tego co piękne z tym co zagadkowe i niekiedy napawające lękiem mimo pozornego sielankowego charakteru. W pracach widoczna jest inspiracja dziełami autorstwa Dariusza Milińskiego. który podobnie jak Czeremuszkin wabi widza światem uroczym i na swój sposób mrocznym jednocześnie.
Malarstwo Magdaleny Czeremuszkin odważnie wskazuje drogę, którą powinni podążać twórcy chcący wydobyć z autorskich baśniowych historii to co najlepsze, a więc aurę nieodkrytej tajemnicy, która ostatnimi czasy w świecie sztuki została niemal całkowicie zapomniana i wyparta przez sceny oscylujące wokół dążenia do szczęśliwych zakończeń.
(Krzysztof Grzelak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.