Facebook Google+ Twitter

Magdalena Sobiesiak zeznaje przed komisją hazardową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-16 10:16

Magdalena Sobiesiak - córka dolnośląskiego biznesmena stanęła dziś przed hazardową komisją śledczą. Prawdopodobnie to właśnie ona była źródłem przecieku, dzięki któremu biznesmeni z branży hazardowej dowiedzieli się o akcji CBA.

Zeznania rozpoczęła od swobodnej wypowiedzi. Wcześniej jej pełnomocnik wyraził sprzeciw wobec powołania Magdaleny Sobiesiak na świadka przed komisją hazardową, argumentując że badanie działalności "podmiotów prywatnych" nie jest przedmiotem działań komisji.

Prawdopodobnie to właśnie Magdalena Sobiesiak była źródłem przecieku, dzięki któremu biznesmeni branży hazardowej dowiedzieli się o akcji CBA. To Magdalena Sobiesiak miała dowiedzieć się od Marcina Rosoła - doradcy ministra sportu, o tym, że na jej ojca w ministerstwie składane są donosy. Do spotkania Magdaleny Sobiesiak i Marcina Rosoła doszło 24 sierpnia 2009 roku w warszawskiej restauracji "Pędzący Królik".
Donosy na biznesmena w Ministerstwie Sportu miał składać konkurent Sobiesiaka z branży hazardowej - Marek Przybyłowicz.

Były minister sportu Mirosław Drzewiecki zeznał przed komisją hazardową, że o "załatwienie" pracy Magdalenie Sobiesiak zwrócił się do niego bezpośrednio jej ojciec. Drzewiecki zeznał, że sprawą zajmował się Marcin Rosół. Według Drzewieckiego prośba dotyczyła jedynie pomocy w znalezieniu pracy, nie było jednak mowy konkretnie o Totalizatorze Sportowym.

W oświadczeniu dla mediów kilka miesięcy temu Marcin Rosół przyznał, że pośredniczył w załatwieniu pracy dla Magdaleny Sobiesiak. Córka biznesmena otrzymała propozycję objęcia funkcji wiecdyrektora Centralnego Ośrodka Sportu, poźniej członka zarządu Totaliztora Sportowego. Tuż przed rozmową kwalifikacyjną w sierpniu ubiegłego roku, wycofała się z konkursu. Było to tuż po tym, jak Mariusz Kamiński poinformował premiera Donalda Tuska o prowadzonej przez CBA akcji.

Po krótkiej przerwie rozpoczęło się zadawanie pytań przesłuchiwanej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.