Facebook Google+ Twitter

Magdalena Środa: Kaczyński tworzy nową wizję historii

"Jezus Chrystus czułby się w tłumie na Krakowskim Przedmieściu równie zagubiony, jak wiele ofiar katastrofy, które zostały wciągnięte post mortem w polityczny projekt Kaczyńskiego" - napisała na swoim profilu na Facebooku Magdalena Środa.

 / Fot. Radosław Cetra, CC 2.0 / Wikipedia"W tym projekcie może się odnajdować coraz więcej ludzi, bo to, co oferuje Kaczyński, jest proste, gorące i pełne fantazji. Jak fast food" - dodaje w wywiadzie dla TOK FM.

W opinii Środy, Jarosław Kaczyński celowo rozgrzewa emocje części społeczeństwa. Profesor zdaje sobie sprawę, że wybory nie wygrywa się na programy polityczne, ale na emocje: nienawiść i miłość. Dlatego im bliżej będzie wyborów, tym prezes PiS będzie coraz mocniej podgrzewał atmosferę.

Środa uważa, że w tej konkurencji, tylko Palikot mógłby się mierzyć z Kaczyńskim ale przegrałby tą bitwę, ponieważ nie zależy mu tak bardzo na władzy jak szefowi PiS: "W życiu prezesa nie ma wydarzenia, którego nie potrafiłby przekształcić w narzędzie politycznej walki" - tłumaczy.

Sławomir Sierakowski twierdzi, że katastrofa smoleńska, po lustracji, jest nową religią prawicy. Podobnie myśli Środa: "Zbuduje nie tylko nową wizję polityki, nowe przywództwo, nową Polskę, ale i nową wizję historii, która zaczynać się będzie od mitu niewinności Wielkiego Brata, a kończyła na Wspaniałej Polsce Drugiego Brata. Coś w duchu Korei Północnej" - pisze.

Według Środy, katastrofa smoleńska pozwoliła się odbić Kaczyńskiemu od politycznego dna, jest dla niego nowym otwarciem, kamieniem węgielnym nowej polityki.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

czwartek
 • czwartek
 • 11.04.2012 21:37

@kutas-to może ulokuj się u pani sredy, od tyłu

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
 • kutas
 • 11.04.2012 20:24

pani sroda jest wyjatkowo madra bystra i ujmujaca.lech pojal za zone wedlug rydzyka czarownice.sw. jaro zbawiciel vel kilkstein zaznal pieszczoty li tylko kota.mnie podobaja sie kobiety w kwiecie wieku ale takie bym w lozku nie poranil sie o wystajace kosci partnerki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sreda
 • sreda
 • 11.04.2012 17:20

@kutas-twoje miejsce jest między girami tłustej,obleśnej jadzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
 • mikołajek
 • 11.04.2012 17:11

Sorry Winetou ale takie skumulowanie się prawdziwie bzdurnych przemyśleń jest możliwe na pewno u pani Profesor Magdaleny Środy.
Rzeczowe wypowiadanie się na temat owych przemyśleń jest , co najmniej , bez celowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Judasz
 • Judasz
 • 11.04.2012 17:01

@ bombka , a co ma do rzeczy była czy nie była w kościele ? Ci modlący dali popis na Krakowskim , wulgaryzmów nie było końca --tak zachowują się ludzie wychowani na TV Trwam i ci od różańca u Rydzyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
 • kutas
 • 11.04.2012 13:32

co by robil Chrystus nie wiemy.za to codziennie jestesmy bombardowani nowymi wymyslami macierewicza na temat katastrofy,nowymi bredniami w podaniu kaczynskiego od ktorych slabszym uszy juz wiedna.wiara katolicka zostala w Polsce sprofanowana przez niektorych ksiezy biskupow i najwyzszych dostojnikow kosciola.kosciol nie potrafi sie od nich dystansowac.w sredniowieczu kosciol wykorzystywal ludzka niewiedze.dzisiaj chcemy miec obywateli wyksztalconych swiatlych.sluchamy radio ogladamy telewizje czytamy ksiazki.czytamy w domu Slowo Boze.zaczynamy miec swoje wlasne zdanie swoj wlasny poglad na rozne sprawy.a ksieza do wierzacych przemawiaja jak do analfabetow cmokow nieukow zacofanych idiotow

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldek
 • Waldek
 • 11.04.2012 12:50

Madzia -szajbnięta pani profesor. Jeszcze trochę to będzie nawoływać wszystkich lewicowych idiotów na barykady!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 11.04.2012 12:32

Zastanawiam się, co Środa robiła podczas świąt? Przecież w kościele nie była.
Całe szczęście, że Środa jest tylko jedna w tygodniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 11.04.2012 12:28

Skąd pani Środa to wie,jak czułby się Jezus Chrystus w tłumie na Krakowskim Przedmieściu? Zagubiony? On? To on właśnie nigdy nie był i nie czuł się zagubiony. Myślę(ale to tylko taka hipoteza),że gdyby np. tam był,wygłosiłby być może własną mowę do ludzi. Ale nie odważam się mówić,co On zrobiłby,gdyż nie wiem tego. Jedno jest pewne On w najgorszych sytuacjach życiowych nigdy zagubiony nie był,gdyż Bóg zagubiony nie jest,tylko słabi ludzie,my się często gubimy z naszymi słabościami,chorym myśleniem często,nieprawidłowściami,zakłamaniem,nie rozróżnianiem dobra od zła,nadużyciami czyli grzechami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ellemellek
 • ellemellek
 • 11.04.2012 12:09

No nie Środa. Co wkrótce na w24? - pornpgrafia, zoofilia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.