Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13275 miejsce

Magdalena Stużyńska: „Przyjaciółki są idealnym modelem przyjaźni“

Przed występem w Jastrzębiu Zdroju z Kabaretem Moralnego Niepokoju spotkałam się z aktorką - Magdaleną Stużyńską. Rozmawiałyśmy o kabarecie, ale także potwierdziła 5-tą serię "Przyjaciółek" .

Od 2012 roku występuje Pani w Kabarecie Moralnego Niepokoju, proszę powiedzieć, jak do tego doszło? Czy po odejściu Katarzyny Pakosińskiej odbył się casting?

Mariola Morcinková z Magdaleną Stużyńską w Jastrzębiu - Zdroju, 9 października 2014 / Fot. Fot. Z albumu autorki Marioli Morcinkové-Odbył się, ale ja nie brałam w nim udziału. Szczerze mówiąc, nawet o nim nie wiedziałam. Do kabaretu dołączyłam po dwu latach. Ja weszłam „po znajomości“, dostałam propozycję po benefisie Jana Kobuszewskiego. Najpierw miało to być w okresie próbnym, na trzy miesiące, a po trzech miesiącach koledzy zaproponowali mi stałą współpracę.

Zdążyła już Pani polubić swoje „kabaretowe wcielenie“?

-Tak, zdecydowanie tak.

Magdalena Stużyńska z członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane przez Management KabaretuMa Pani swój ulubiony skecz, w którym najbardziej lubi występować?

-Jest ich kilka, w poprzednim programie był to skecz „Radio“, a w tym programie jest to skecz pod roboczym tytułem, „Wódka“. (Śmiech).

Gdyby miała Pani określić, który skecz, z którymi Państwo występujecie, najbardziej podoba się publiczności, potrafiłaby Pani wybrać jeden, konkretny?

-Myślę, że wszystkie są dobre, to jest tak, że na pewno każdy skecz trafia do innej grupy widzów, a bardzo cieszę się z tego, że wśród widzów mamy osoby z trzech pokoleń. Inne skecze trafiają do ludzi młodych, inne do naszych rówieśników, a inne do rówieśników naszych rodziców, którzy też zasiadają na widowni.

Co przygotowane zostało dla Jastrzębianin?

-Gramy w całości nowy program, to są wszystko przedpremierowe skecze, które już jakiś czas gramy, ale jeszcze oficjalna premiera się nie odbyła i żaden z tych skeczy, oprócz jednego bisu, nie był nigdzie pokazywany w telewizji. To wszystko będą nowości.

Co jest Pani bliższe, twórczość kabaretowa, czy aktorstwo?

-Zdecydowanie aktorstwo, bo w tym kierunku się kształciłam, dalej uprawiam ten zawód, ale estrada i kabaret to coś, w czym odnajduję bardzo wiele satysfakcji i przyjemności. Cenię sobie kabaret również dlatego, że nie jest to tak stresująca praca, jak w Teatrze, albo przed kamerą, a ma jeszcze jeden dodatni aspekt – przynosi ludziom radość. To bardzo pozytywnie oddziaływuje, terapeutycznie wręcz. Jeżeli widzimy, że coś, co robimy, działa na kogoś dobrze i mamy natychmiast tak pozytywny odbiór, to rzeczywiście, daje satysfakcję.

Czy przypomina Pani sobie konkretny moment swojego życia, w którym zdecydowała, że zostanie aktorką?

-Odkąd pamiętam, te myśli towarzyszyły mi zawsze. Nie pamiętam konkretnego momentu decyzji, ale marzyłam o tym, odkąd pamiętam.

Obecnie gra Pani w jednym z najbardziej lubianych seriali TV Polsat– „Przyjaciółki“. Jak Pani myśli, w czym tkwi fenomen tego serialu, że jest tak lubiany wśród widzów?

-Myślę, że pokazuje taki model, o którym wszyscy marzymy. Idealny model przyjaźni, schemat „Trzech muszkieterów“. Wszystkie historie, które mówią nam o lojalności, wierności i innych uczuciach, niosą pozytywny przekaz i myślę, że ten pozytywny przekaz jest największą siłą naszego serialu.

Chodzą pogłoski, że zapadła już decyzja o zdjęciach do kolejnej transzy serialu. Czy to prawda? Kiedy rozpoczną się zdjęcia?

-Tak, to prawda, mamy oficjalne potwierdzenie. Zdjęcia zaczniemy na przełomie listopada i grudnia.

Pomijając serial i kabaret – nad czym obecnie Pani pracuje?

-Nad sobą (śmiech)

Jakie ma Pani pasje w wolnych chwilach, a o czym marzy Magdalena Stużyńska?

Magdalena Stużyńska z członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane przez Management Kabaretu-Jedyne wolne chwile, które mam, to podróż busem, (Śmiech.) wtedy oddaję się lekturze oraz jest taki portal społecznościowy, który stał się moim małym hobby – Pinterest. Przeglądam i przypinam różne fajne zdjęcia.

Dziękuję.

(Rozmawiala Mariola Morcinková)Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.