Facebook Google+ Twitter

"Magia kłamstwa" w TVP

Telewizja publiczna wyemituje głośny serial. Już 16 lutego widzowie "Jedynki" poznają "Magię kłamstwa".

Magia Kłamstwa / Fot. Magia kłamstwa, mat.prasowe TVP"Wszyscy kłamią" twierdzi niezmiennie bohater innego serialowego hitu - "Dr House". Teraz będziemy mogli uzupełnić jego diagnozę o spostrzeżenia Dr Cala Lightmana. Grany przez Tima Rotha naukowiec potrafi zweryfikować prawdomówność swojego rozmówcy przez analizę najdrobniejszych, pozornie nawet niezauważalnych gestów. Z tej umiejętności uczynił swój zawód - prowadzi firmę współpracującą w różnego rodzaju dochodzeniach z policją, FBI, kancelariami prawnymi czy korporacjami.

Okazuje się, że prawdomówność można ocenić obserwując bacznie np. najmniejsze ruchy ręki, drgnięcie wargi, wzruszenie ramion. Dr Lightman i jego współpracownicy potrafią wychwycić i ocenić najdrobniejsze gesty. Spostrzegawczość w tym zakresie pozwala także odczytać np. preferencje seksualne czy skrywaną niechęć.

W zespole Lohgtmana jest piękna pani psycholog - Gillian Foster (Kelli Williams) koncentrująca się na ogólnej mowie ciała. Wielki, wrodzony talent do wyczuwania kłamstw ma Ria Tores (Monica Raymund), która bezbłędnie i
intuicyjnie odnajduje fałsz. W grupie otaczającej się na co dzień oszustami wyróżnia się szczery i prostolinijny Will Loker (Brendan Hines).

Czy zdolnośc do wyławiania kłamstw zawsze jest błogosławieństwem?

Życie prywatne bohaterów serialu robiącego furorę na całym świecie zdaję się temu przeczyć. Bo jak żyć wśród przyjaciół i krewnych uwikłanych w sieć kłamstw i oszustw, które nie umkną profesjonalnemu, uważnemu oku nawet "po godzinach"?

Odpowiedź na to pytanie w "Jedynce" już za kilka dni w pierwszej serii "Magii kłamstwa".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Adelka
  • Adelka
  • 08.02.2012 15:18

Hm...I nagle znajdzie się wśród widzów wielu domorosłych "psychologów", którzy będą przekonani, że to, co się dzieje na ekranie mogą swobodnie przełożyć na życie w realu. Będą czytać wszystkie drżenia rąk, ruchy powiek, przełykanie śliny u swoich bliskich, jako sygnały świadczące o ich nieszczerości. Piszę tak, bo znam osobiście takie osoby...no, przynajmniej jedną...
Apeluję zatem: zostawcie rozważania na temat tego, co jest prawdą a co nie, doktorowi Lightmanowi. Ktoś, co prawda, kiedyś powiedział, że prawda nas wyzwoli, ale może warto się zastanowić nad tym, czy to, co wyzwala jednego, nie zniewala innego?
To jest, Droga Autorko, temat jaki mnie zajmował ostatnio bardzo mocno. Czy jest jedna prawdziwa prawda? Czy to, co dla mnie jest prawdziwe, będzie tak samo pradwą dla Ciebie? To może nie do końca jest komentarz do Twojego artykułu, ale tak jakoś nie mogłam się powstrzymać :) Pozdrawiam Autorkę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.