Facebook Google+ Twitter

"Magia Krwi" Anthony'ego Huso - powieść fantasy inna niż wszystkie

"Magia Krwi" to literacki debiut Anthony'ego Huso. Barwna opowieść o dziwnym świecie, pełnym magii, wiedźm i nowoczesnej techniki, przeplata się z miłością i zwykłym, ludzkim pożądaniem. Dawno nie czytałem książki, która wzbudziłaby we mnie tyle skrajnych emocji.

 / Fot. Materiał promocyjnyGłównym bohaterem "Magii Krwi" jest Caliph Howl, którego poznajemy jako studenta z Dasdale, a który to jest głównym pretendentem do tronu Stoneholdu. Jego zgłębianie wiedzy, splata się początkowo z przyjaźnią, a później z z miłością do Seny, dziewczyny, która jest obiektem westchnień większości żaków. Wybranka jego serca okazuje się wiedźmą, wykorzystującą zdobytą wiedzę, do gromadzenia informacji i czynienia z nich użytku.

Ta miłość okaże się kluczowa w całej powieści o młodym władcy. Losy Seny i Howla bowiem to rozchodzą się, to znów splatają. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Calipha Howla czeka walka o dziedzictwo i losy Księstwa. Natomiast wiedźmy Shradnae, wciąż poszukują zaginionej księgi, która pozwoli im władać niesamowitą mocą. By jednak tę moc uwolnić, będą potrzebowały młodego króla. Sena, wydawać by się mogło do tej roli jest idealna. Jednak czy na pewno sprosta oczekiwaniom innych wiedź i okaże się szpiegiem doskonałym uwodząc młodego władcę?

Ta książka jest o miłości, zdradzie, magii, rycerzach, potężnych machinach i nowoczesnej technice. To powieść o młodym królu i o tym, jak ciężko jest rządzić państwem, które znalazło się właśnie w najtrudniejszej sytuacji politycznej od lat. To książka o miłości i historii dwojga młodych ludzi, w trudnych i burzliwych czasach. To także powieść pełna barwnych opisów postaci, miast, dworów, rzek, komnat, stworów, szczegółów, które w zasadzie niczego nie wnoszą, a tylko zaciemniają obraz i powodują, że czasem książkę czyta się wyjątkowo źle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.