Facebook Google+ Twitter

Magia pierwszego wrażenia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-27 12:00

Każdy zna przekonanie, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. To powiedzenie nabiera jeszcze większego znaczenia przy pierwszym spotkaniu.

Wszystkim nam wydaje się, że wiemy co robić, aby dobrze wypaść przed potencjalnym pracodawcą. Jednak w chwilach silnego stresu często zapominamy o „złotych” radach. Warto znać kilka praktycznych reguł, dzięki którym poczujemy się pewniej.

Ważna jest wiedza związana z podstawowymi informacjami o firmie. Warto w tym celu odwiedzić stronę internetową firmy bądź zadzwonić z zapytaniem, kto będzie obecny na spotkaniu rekrutacyjnym. Będąc na miejscu, spróbuj ustalić, która osoba spośród komisji może mieć decydujący wpływ na wynik rekrutacji. Warto tej osobie poświęcić najwięcej uwagi. Jednak pamiętaj, by okazywać zainteresowanie również pozostałym członkom komisji.

Warto przyjść 5 minut przed wyznaczonym czasem. To jest optymalny czas na zdjęcie okrycia wierzchniego i przejście do pomieszczenia, w którym odbędzie się rozmowa. Będzie też chwila na rozejrzenie się po budynku.

Pamiętaj o przyjaznym uśmiechu. Sprawiaj wrażenie osoby opanowanej, otwartej i przyjaźnie nastawionej do życia. Przedstawiaj się pełnym imieniem i nazwiskiem. Kolejność podczas witania się jest podyktowana hierarchią w pracy bez rozróżniania płci. Witając się podaj dłoń. Aby zapobiec wilgotnym dłoniom – ściśnij chusteczkę jednorazową schowaną w kieszeni tuż przed podaniem ręki.

Dużą rolę odgrywa język ciała. Staraj się utrzymać metrowy dystans. Mniejsza odległość może powodować uczucie dyskomfortu, większa zaś wrażenie niedostępności.

Pamiętaj o stroju. Wszystko zależy od firmy i stanowiska na które aplikujesz. Nie w każdej sytuacji dobry będzie nobliwy kostium czy bluzka z falbankami.

Dobre przygotowanie się do rozmowy to już połowa sukcesu. Reszta zależy od Ciebie. Powodzenia!

Roman Cieciuch
Zielona Linia
tel. 19 524

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.