Facebook Google+ Twitter

Magia portali społecznościowych

Pierwsza włączona strona polskiego internauty po uruchomieniu komputera? Według sondaży aż 40 procent zagląda na portale społecznościowe. To tam może przy śniadaniu dowiedzieć się, co robili w dniu poprzednim jego znajomi z końca kraju.

Tam możemy dzień po weselu sąsiada zobaczyć pierwsze zdjęcia. Ludzie coraz częściej zaglądają do tego typu portali, gdyż czują potrzebę zintegrowania się z drugim człowiekiem.

Jak to się zaczęło

Pierwsze portale społecznościowe powstały w połowie lat 90., wtedy wówczas powstał Classmate.com. Serwis służący odnajdowaniu znajomych z klasy, a także poznawaniu nowych ludzi. Prawdziwy wysyp portali społecznościowych w USA to początek XXI wieku. Na rynku pojawiły się dziś bardzo popularne portale Facebook, Myspace, Twitter. To one wywołały na rynku internetowym ogromne zainteresowanie. Ludzie pokochali tego typu zawieranie znajomości, utrzymywanie starych znajomości, a także udostępnianie swoich fotograifi. Na polskim rynku pierwszy portal społecznościowy ukazał się w 2001 roku - była to Fotka.pl. Następnie pojawiały się takie portale jak Sympatia.pl aż w 2006 roku utworzono portal nasza-klasa.pl dziś nk.pl portal, które pobił wszelkie oczekiwania popularności.

Cel portali społecznościowych

Dziś portale społecznościowe to nie tylko miejsce zawierania i utrzymywania znajomości, to miejsce, gdzie ludzie spędzają sporo czasu czatując, grając w gry, komentując zdjęcia i profile znajomych. Na rynku wciąż powstają nowe portale społecznościowe, jednym z ostatnio odkrytych jest portal GLLIK.pl. Serwis, który jest nie tylko miejsce spotkań, rozmów ale także możemy pokazać swój talent, znaleźć ciekawe miejsca w Polsce na weekend i dokonać tzw. zakupów grupowych. Taka łącząca wszystkie popularne opcje maszyna to coś zupełnie nowego, jednak czy ma szansę na przebicie się na ugruntowanym rynku. To już tylko zależy od użytkowników. Portale społecznościowe to miejsce gdzie średnio każdy użytkownik spędza ponad godzinę przed komputerem. Statystyki te stale wzrastają, a głównymi użytkownikami tych portali jest młodzież w wieku 13-24 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Powstał już nowy portal nawet dostępny pod adresem...
(www.sk8live.pl) Jest polecany osobom, uprawiającym sporty...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.