Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27449 miejsce

Magic Malbork 2009

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-21 16:12

Malbork, słynący do tej pory ze sztandarowej imprezy Oblężenie Malborka, ma nową, magiczną imprezę. Organizatorzy przekonują, że będzie to jedno z niewielu takich wydarzeń w Polsce - niesamowite show z udziałem akrobatów, laserów, świateł oraz muzyki.

 / Fot. Logo"8 sierpnia Malbork stanie się magiczną sceną, na której rozgrywać się będą spektakle teatralne, pokazy sztuki tanecznej i akrobatyki oraz koncerty muzyczne. Impreza będzie połączeniem historii z elementami współczesnymi” – mówi Magdalena Marszałkowska, dyrektor Malbork Welcome Center, zajmującego się promocją tego wydarzenia. "Chcemy pokazać, że w Malborku dużo się dzieje, że powstają imprezy o charakterze zarówno średniowiecznym, jak i współczesnym. Zapewnimy mieszkańcom i turystom atrakcje tego dnia od godz. 16 do północy bez przerwy”.

I będą to nie lada atrakcje. Od występów malborskich zespołów (bo taka też była wstępna idea imprezy, że będą w niej brały udział malborskie zespoły, a gospodarzem części muzycznej Magic będzie zespół „Lont”), po występy szczudlarzy, którzy zajmą czas najmłodszym.

Będą uliczne animacje, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, z których największe mają około 4 m. Przez miasto przejdzie też grupa Glinoludów, czyli ludzi "ubranych" w glinę, którzy będą zaczepiać mieszkańców i namawiać ich do wspólnej zabawy.

Impreza Magic Malbork to także koncerty zespołów Lont, Whitegarden i All Sounds Allowed. Ostatnią grupę znamy również z programu Mam Talent. Zespół gra na wszystkim co jest możliwe od rur, blach, pił po garnki i bębny. Wszystko to będzie się działo na nowym Placu Miejskim przy ulicy Kościuszki w Malborku, gdzie kilka razy w ciągu dnia odbywają się również pokazy fontanny z muzyką, a wieczorem również ze światłami.

Głównym punktem Magic Malbork będzie niepowtarzalny wieczorny spektakl na Wałach von Plauena przy zamku, łączący ze sobą różnorodne formy sztuki: muzykę, taniec, obraz i światło.
Oprócz malborskich artystów i zespołów, Glinoludów i rycerzy, wystąpią także uczestnicy programu „Mam Talent” - grupa akrobatyczna Fly Cube, w której wykonaniu będzie można zobaczyć zapierające dech w piersiach akrobacje na dużych wysokościach.

„Z pewnością będzie to niesamowite wrażenie, gdyż wszystko razem - gra świateł, laserów, muzyki, grup biorących udział, akrobacje Fly Cube, sprawi, że to będzie jeden z niewielu tego typu spektakli w Polsce” – mówi pani Marszałkowska.

Wstęp na spektakl jest wolny, natomiast osoby pragnące obejrzeć przedstawienie
z rozstawionych przy ul. Parkowej trybun, mogą zakupić bilety w Miejskim Domu Kultury w Malborku lub w Malbork Welcome Center.

Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać pod nr tel. 055 272 38 52 lub 055 647 47 47 , e mail:cit@mwc.malbork.pl.
magicmalbork.pl, visitmalbork.pl

Autor: Kinga Szustak
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.